Суспільство

Мрія родини, яка виховує 11 дітей здійснилась – напередодні новорічних свят держава купила їм будинок в Літині

29 грудня 2020, 09:46

Напередодні Новорічних свят родина Верещаків, яка виховує 11 дітей, отримала новий будинок в Літині. Житло купили за державні кошти.

Тетяна та Геннадій Верещаки мають своїх п’ятеро дітей – четверо дівчат і хлопець та шістьох взяли на виховання. Найстаршій Насті вже виповнилось 19 років, наймолодшій Єві – 7. Коли Єві було два роки, вирішили взяти на виховання хлопчика з притулку. Хотіли що б і у сина був товариш в «дівчачому королівстві». Так в їх родині з’явився Сашко. Потім соціальна служба запропонувала родині взяти на виховання ще чотирьох дівчат-сестричок з Тульчинського району, бо ніхто не наважувався забрати відразу четверо дітей. І шість років тому родина створила дитячий будинок сімейного типу. Діти ходять до школи, відвідують гуртки, дівчата співають і грають у футбол... Перед Різдвом родина Верещаків стала ще більша - забрали до себе Олю і Артема – братика і сестричку. Їх маму позбавили батьківських прав. Поки жила бабуся, діти були з нею, а коли не стало – опинились в притулку.

«Ми хочемо дати дітям не просто дах над головою і нагодувати. Хочемо, щоб вони мали майбутнє. Щоб вивчились, знайшли роботу, виховували своїх дітей», - каже Тетяна Верещак.

Жили в селі Кулига за 8 кілометрів від Літина. Житло виділила релігійна громада. Щодня діти добирались шкільним автобусом, а на гуртки дітей возив Геннадій. Доводилось по чотири – шість разів на день їздити в Літин, бо за один раз діти «Таврію» не вміщались, і графік занять у всіх різний.

«Я завжди хотіла мати велику родину. Але коли завагітніла п’ятою дитиною, то не відразу призналась мамі, бо вона дуже хвилювалась за мене, як же я зі всім впораюсь. Потім, коли ми взяли на виховання дітей мама теж кілька казала: «Таня, як ви самі маєте справитись, вам же нема кому помогти». Але справляємось», - з посмішкою каже Тетяна.

Приготування їжі в багатодітній родині, не таке як в інших. На плиті – велетенська каструля борщу. Вареники, якщо ліплять, то це займає пів дня, допомагають мамі всі дівчата. Коли на відпочинок до моря возили дітей, то наймали мікроавтобус.

«Минулого року я почула що до нас приїжджає народний депутат Борзова Ірина Наумівна і буде проводити прийом громадян. Я набралась мужності. Приїхала. Розказала про свою сім’ю, про те як ми добираємось до школи, як живемо. Ірина Наумівна сказала, що є державна програма по забезпеченню житлом дитячих будинків сімейного типу. Я раніше цього навіть не знала і не чула. Чесно скажу, навіть не думала що наша держава щось може комусь купити… Ми почали займатись документами. Ходили по кабінетах, бо в нас Літині навіть не знали з чого починати, раніше такою програмою ніхто не користувався. Але Ірина Наумівна весь час направляла і допомагала», - розповідає Тетяна історію придбання будинку.

Житло родина обирала самостійно. Шукали щоб було близько до освітніх закладів і щоб будинок був зручним для великої родини. Знайшли один з найкращих будинків. Господарі збудували все до ладу. Для своєї доньки старались. Але дочка живе в Парижі, вийшла заміж і планує забрати батьків до себе, тому і вирішили продати. А коли дізнались, що їх будинок куплять для багатодітної родини, щиро зраділи.

«Нам донька каже, мамо, продавайте. Це ж прекрасно, що в домі житиме багато дітей», - каже вже колишня власниця будинку пані Ірина.

Біля нового будинку город і річечка. На подвір’ї гараж, альтанка, літня кухня, вулики, доглянута територія з квітниками і трояндами.

«Тепер ми будемо жити в Літині, біля школи, церкви, спорткомплекса. 20 хвилин пішки йти. Діти в захваті», - каже Таня.

Настя, Єва, Настя, Галинка, Софійка, Софійка, Юля, Олічка, Мирослава, Тимофій і Артем житимуть в новому двоповерховому будинку. З кімнатами ще не визначились. Але батьки вже розподілили, де кімнати для хлопців, а де для дівчат. Собі ж обрали невелику кімнату на першому поверсі біля кухні.

«Хата дуже гарна. Хазяї, які збудували будинок вклали і душу, і серце, і чималі гроші. Хочу щоб діти це цінували. Будемо навчати їх берегти все.

Нам допомогли здійснити одну з наших мрій», - каже Тетяна.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: дитячий будинок сімейного типу Літин багатодітна родина 
Матеріали по темі