Суспільство

Мріє відкрити гуманітарний хаб для харків’ян: історія сімейної лікарки, переселенки з Харкова

22 вересня 2022, 14:47

Переселенка із Харкова Олена Литвиненко уже понад 5 місяців проживає у Вінниці. Вона не має часу рахувати ні дні, ні місяці. Жінка відразу адаптувалась до нового міста і жодного дня не полишала своєї улюбленої роботи. Олена – сімейний лікар. Згадує, у перший день війни оглядала пацієнтів, що прийшла на вакцинацію проти коронавірусу.

«До мого кабінету стояла величезна черга людей і уже в місті почалась масова паніка. Були величезні черги в аптеках, в магазинах. Я пригадую, що найперше подумала про свого улюбленця кота і вибігла до магазину, щоб придбати йому корм. Далі я працювала щодня, попри вибухи, та обстріли. Ховались іноді в підвалі. Я жила поруч із поліклінікою. Тому до роботи ходила пішки. У березні ми працювали дистанційно. Робили направлення, консультували людей, все онлайн. Найчастіше звертались за допомогою літні люди, які дуже хвилювались. Багато було звертаньз інсультами та інфарктами. Вже на початку квітня ми всією родиною прийняли рішення виїжджати із рідного міста. Життя у Харкові ставало дедалі нестерпнішим», - розповідає Олена Литвиненко.

Олена приїхавши до Вінниці, придбала собі нову оргтехніку і продовжувала надавати медичну допомогу. Зараз вона працює сімейним лікарем у філіалі харківської лікарні, що розташований у Вінниці. Вона посміхається і вже мріє побачити гуманітарний хаб для харків’ян у нашому місті.

«Ми організували групу дівчат і хочемо відкрити хаб для Харків’ян у Вінниці. Там буде надаватися така ж допомога як у інших хабах, приміром, «Я- Маріуполь». Медичну частину я візьму на себе, також там будуть соціальні працівники і гуманітарна допомога від різноманітних фондів. Ми наразі шукаємо приміщення і серйозно зайнялися цією справою», - говорить Олена Литвиненко.

Співрозмовниця також не полишає надії одного дня повернутися до рідного міста, в рідні стіни власної оселі. І сподівається, що її будинок і надалі стоятиме цілий та неушкоджений.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: історія переселенки Харків 
Матеріали по темі