Культура

Музей Чайковського і фон Мекк в Браїлові стане підрозділом Вінницького обласного краєзнавчого музею

17 січня 2021, 13:24

До сесії Вінницької обласної ради підготували проект рішення, яким передбачено створити відокремлений підрозділ «Меморіальний музей П.І. Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» Вінницького обласного краєзнавчого музею.

В Браїлові зберігся маєток родини фон Мекк, який збудований у ХІХ столітті. За «радянських» часів у будівлі розмістили профтехучилище, яке і досі функціонує. Частину будівлі було відведено під створений в 1979 році музей композитора Петра Ілліча Чайковського, який гостював в маєтку фон Мекк у 1878 - 1880 роках. Меморіальна частина музею розгорнута в кабінеті, де експонуються речі Надії Філаретівни. Там збереглись письмові прилади, музичні інструменти, меблі і навіть флакон від парфумів власниці колишнього маєтку.

Найбільший внесок в фонди музею зробив колекціонер П. Пляцек, що родом з Браїлова. Він роками збирав меморіальні і тематичні речі, що стосувалися родини фон Мекк та композитора Чайковського. Частка меморіальних речей отримана від нащадків роду фон Мекк.

Відомо, що саме на Вінниччині у 1878 році Чайковський написав відомий романс «Средь шумного бала, случайно…».

Проектом рішення «Про Вінницький обласний краєзнавчий музей» передбачено:

«1. Надати згоду на безоплатну передачу майна зі спільної власності територіальних громад Жмеринського району у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області, згідно з додатком, і закріпити прийняте майно на праві оперативного управління за Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.

2. Жмеринській районній раді (Бешлей A.B.), Вінницькому обласному краєзнавчому музею (Висоцька К.І.) здійснити організаційно-правові заходи щодо передачі-приймання майна, вказаного в пункті 1, відповідно до чинного законодавства України, з оформленням необхідних документів та надати акт приймання-передачі майна управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області у місячний термін.

3. Створити на базі прийнятого майна відокремлений підрозділ «Меморіальний музей П.І. Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» Вінницького обласного краєзнавчого музею.

4. Визначити місцезнаходження відокремленого підрозділу «Меморіальний музей П.І. Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» Вінницького обласного краєзнавчого музею: 23130, Україна, Вінницька область, Жмеринський район, смт Браїлів, вул. Чайковського, буд. 13.

5. Затвердити Положення про відокремлений підрозділ «Меморіальний музей П.І. Чайковського і Н.Ф. фон Мекк» (додається).

6. Внести зміни до статуту Вінницького обласного краєзнавчого музею в частині відомостей про створення відокремленого підрозділу.

7. Затвердити Статут Вінницького обласного краєзнавчого музею, викладений у новій редакції (додається).

8. Визначити вид економічної діяльності відокремленого підрозділу зазначеного у пункті 3 цього рішення: 91.02 Функціонування музеїв (основний).

9. Доручити директору Вінницького обласного краєзнавчого музею Висоцькій К.І.:

1) здійснити всі організаційно-правові заходи щодо державної реєстрації статуту, викладеного в новій редакції, а також відокремленого підрозділу відповідно до чинного законодавства, про що повідомити управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області в місячний термін (з наданням копій Статуту і Положення);

2) призначити керівника відокремленого підрозділу зазначеного у пункті З цього рішення.

10. Управлінню культури і мистецтв облдержадміністрації (Дернова О.М.) здійснювати утримання Вінницького обласного краєзнавчого музею в межах бюджетних асигнувань, затверджених обласним бюджетом…», - зазначено в документі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: музей Фон Мекк 
Матеріали по темі