Місто

Музей Коцюбинського у Вінниці відремонтують. Садибу планують закрити на 2 роки. Фоторепортаж

10 жовтня 2017, 13:39

 У Вінниці відремонтують музей-садибу Михайла Коцюбинського: експозиції оновлять, а хатку, в якій жив письменник, укріплять. До кінця року планують завершити виготовлення проектно-кошторисної документації, а вже з весни 2018-го – розпочати роботи.

За словами в.о. директора літературно-меморіального комплексу Лариси Кравченко, в листопаді музею виповниться 90 років. За цей період композицію змінювали лише раз - у 1975 році. Тому одні експонати потребують реставрації, інші ж, навпаки, заміни на нові.

«У 1927 році наймолодший брат письменника Хома Коцюбинський відкрив перший літературно-меморіальний музей в Україні. Щоправда, експозиція розміщувалася лише в одній частині будинку, в іншій – Хома жив. Брат Михайла був директором садиби до 1934 року, а потім відкрив музей ще у Чернігові.

90 років – це така вже дуже гарна цифра. Звісно, що багато чого за цей час змінювалося. Враховуючи те, що історія на місці не стоїть, завжди з’являються якісь нові факти, дослідження про життя і творчості Коцюбинського», - розповідає Вiнниця.info пані Лариса.

Керівництво музею розраховує, що архітекторам вдасться осучаснити заклад, аби він був цікавим для дітей, молоді і дорослих. У планах – встановлення мультимедійного екрану.

«Наприклад, можна було б яскраво показати відвідувачам, як цвіте агава (найулюбленіша рослина Коцюбинського)», - додає в.о. директора садиби.

Окрім хатки, реставрують комору і сторожку. Особливу увагу приділяють деревам. На території музею (всього 60 соток) розташовується частина саду. Тут досі ростуть липи, які садив ще дідусь Михайла (близько 300 років тому). Деякі – пошкоджені омелою. Спеціалісти працюватимуть над тим, щоб вилікувати унікальні «експонати».

Головною умовою ремонтно-реставраційних робіт є збереження автентичності, тому ні про які добудови чи перепланування мова не йде.

«Перевтілення» музею займе не один рік. Лариса Кравченко сподівається, що запрацювати на повну потужність літературно-меморіальний комплекс зможе у 2019-му. Увесь цей час вхід до садиби буде закритим, натоміть – працюватиме виставкова експозиція у адмінприміщенні.

«Дуже ми б хотіли зробити все це за 2 роки, аби до 155-річчя від Дня народження Коцюбинського (17 вересня 2019) наша садиба постала перед відвідувачами відреставрована», - додає вона.

Нагадаємо, що у місцеві історики створили новий туристичний маршрут – «Вінниця Коцюбинського».

Хата Коцюбинського

 

 

Комора

Сторожка

 

300-літня липа

Вiнниця.info, фото - Вероніка Малюта

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: музей 
Матеріали по темі