Культура

Музей замість городу: вінничанин відтворив у селі життя стародавнього британського міста Глатонбері. Фото

18 травня 2020, 12:28

Під Вінницею оживили історію стародавнього британського міста Глатонбері. У десятому столітті там жив святий Дунстан - покровитель музикантів, ювелірів, зброярів і ковалів. На основі легенд про нього, місцеві сучасники відкрили музей під відкритим небом.

На цьому місці могла рости картопля та інші овочі. Але ожила історія Великобританії десятого століття. У селі Стадниця, що в шести кілометрах від Вінниці, на земельній ділянці відкрили Центр ремесл «Дунстан». З унікальною розважально-культурної екскурсійною програмою «Таємниці Гластонбері».

«У мене самого четверо дітей. І мені дуже важливо, щоб діти розвивались і духовно, і були працелюбні. Зараз гаджетзалежність, це проблема номер один у світі. Я вирішив створити цікавинки для дітей, аби вони відірвалися від гаджетів», - пояснює історію створення Центру ремесл «Дунстан» його засновник, Сергій Десяк.

Так, просте бажання зацікавити своїх дітей, переросло в історичний проект. Частину експозиції називають «Острів Авалон». Він уособлює легендарну історію короля Артура.

«Я трохи краще пізнала історію. Так як тут дуже багато історичних всяких дрібниць. Мені сподобався дуже меч Екскалібур», - розповідає донька засновника «Дунстану» Катерина.

У вінницькому Гластонбері можна постріляти з лука, стати учасниками майстер-класу з виготовлення піци в дров'яної помпейской печі за старовинними технологіями. А також змайструвати меч власними руками і просто насолодитися природою. По закінченню карантину, тут проведуть масштабний фестиваль реконструкції лицарських боїв.

Фоторепортаж гортайте у слайдері:

Вінниця.info

Теги: музей історія реконструкція Британія 
Матеріали по темі