Суспільство

Митрополит Симеон закликав вінничан прийти на службу, щоб захистити собор від «руського міра». Відео

12 липня 2019, 11:59

Митрополит Вінницький і Барський Симеон закликав вінничан прийти 14 липня на молитву до Спасо-Преображенського кафедрального собору, аби не дозволити представникам московського патріархату захопити святиню. Владика записав відеозвернення.

Причиною стали заяви прихильників проросійської церкви. На сайті УПЦ МП повідомили, що кожної неділі будуть звершувати богослужіння біля собору, віряни якого підтримали Українську церкву.

«В грудні минулого року громада Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці приєдналася до Православної церкви України. Це було добровільне рішення, яке підтримала більшість соборного духовенства і вірян. У соборі йде активне духовне життя. Щоденно проходять богослужіння. У святкові і недільні дні служиться по дві-три літургії і храм переповнений, співають дорослий і дитячий хори, ведуться заняття недільної школи. Щодня десятки людей приходять на катехізичні бесіди. Сотні людей за останні пів року прийняли хрещення у нашому храмі. Люди розуміють Євангеліє і молитви, які читають рідною мовою.

Але таке духовне життя не подобається ворогу роду людського – дияволу. І знаряддям своєї боротьби і помсти він обрав наших братів, які з тих чи інших причин не захотіли підтримати Православну Церкву України, а залишилися у єдності із московським патріархатом.

З самого початку активісти з московського патріархату не полишають спроб захопити Преображеський собор. Декілька разів вони збиралися біля могили митрополита Макарія для молитви, але кожного разу це було більше схоже не на молитву, а на акцію протесту. Людям, які приходили до храму, роздавали плакати, як на політичних заходах.

Нещодавно на сайті Вінницької єпархії УПЦ московського патріархату з’явилося повідомлення про те, що активісти щонеділі будуть звершувати біля собору молебні і акафісти. Це ще один крок, який робить московський патріархат в цілому по Україні і зокрема у Вінниці, щоби дестабілізувати релігійну ситуацію. Це ще один прояв гібридної війни, яка ведеться проти України на усіх фронтах, у тому числі на релігійному.

Представники московського патріархату не приховують своєї мети. Вони хочуть забрати собор у Православної церкви України. Для чого? Для того, щоби в Преображенському соборі не звучала українська мова, щоби з амвону проклинали до десятого коліна тих з вас, хто прагне Української церкви, щоби в соборі провідували не Христову віру, а ідеологію так званого «руського міра».

Але ми з вами не дамо їм зробити цього. У нашому соборі звучатиме українська мова. І Отче наш ми будемо промовляти українською. Ми будемо молитися за Богом бережену Україну нашу, за владу, військо і народ її, за воїнів, які загинули і тих, які сьогодні захищають цілісність і незалежність нашої Держави. У нашому соборі не буде проповіді «руського міра», а буде слово про Христа і Його вчення. В нашому соборі ніхто і нікого не буде називати розкольником. Бо ми всі – православні українці – брати і сестри у Христі!

І Православна церква України постала, щоби об’єднати православних жителів нашої країни та припинити чвари через те, що одні вважають себе правильними, канонічними, а інших – розкольниками - людьми другого сорту. В нашому соборі ділити людей на правильних і неправильних не будуть. І я прошу, щоби ми всі разом захистили це наше спільне право.

Тому закликаю усіх вірян Православної Церкви України, які живуть у Вінниці і за її межами і є патріотами своєї Української церкви і українського Спасо-Преображенського собору, стати на захист нашої святині.

Прошу вас, дорогі брати і сестри, долучитися до молитви, яку ми будемо звершувати в соборі цієї неділі, 14 липня, о 16-ій годині. Наша молитва з надією на Бога і наша духовна єдність повинні показати усім, хто свідомо чи несвідомо бореться проти Церкви Христової і проти Української церкви, що з нами Бог.

Рано чи пізно, але Православна церква в Україні буде єдиною, але вже зараз кожен з нас має зробити свій вибір: чи залишитися в історії її гонителем, чи патріотом.

У Вінниці понад тридцять храмів московського патріархату, і зазіхання на Преображенський собор є нічим іншим, як усвідомленою провокацією. Закликаю керівництво, духовенство, і вірян Вінницької єпархії УПЦ у єдності із московським патріархатом, задля миру та спокою, не робити вчинків, наслідки від яких можуть бути непоправимими.

А всіх вірних патріотів України і вірян Православної церкви України ще раз і ще раз закликаю до спільної молитви і запрошую до Спасо-Преображенського собору в неділю, 14 липня на 16-ту годину. З нами Бог! А якщо з нами Бог, то хто проти нас!», - йдеться у зверненні митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Нагадаємо, що в травні у кафедральному соборі Вінниці та біля нього одночасно молилися священики ПЦУ і прихильники московського патріархату.


Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: церква митрополит Симеон ПЦУ  
Матеріали по темі