Здоров‎’‎я

На базі вінницької лікарні імені Пирогова створять центр трансплантології

19 лютого 2021, 10:02

Вінницька область увійшла до переліку регіонів України, де в рамках пілотного проєкту створять центри трансплантології. Базою визначили Вінницьку обласну клінічну лікарню імені Миколи Пирогова.

Про це інформують на сайті Вінницької ОДА.

«Вінниччина одна з шести областей України, які увійшли до пілотного проєкту зі створення центрів трансплантології. Нашою базою Міністерством охорони здоров'я України визначено Вінницьку обласну клінічну лікарню імені Миколи Пирогова», - повідомляє голова облдержадміністрації Сергій Борзов.

В ОДА зазначають, що на сьогодні Україна є аутсайдером світової трансплантології. Її розвиток є маркером розвитку галузі країни та певного регіону.

Детальну інформацію та аналіз ситуації щодо трансплантології в Україні, за кордоном та проблематику на рівні області презентував Олег Капшук, завідувач клінічного високоспеціалізованого урологічного центру Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. Пирогова, головний експерт Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

«Під час зустрічі обговорили механізм взаємодії Вінницької міської клінічної лікарні швидкої допомоги, обласної клінічної лікарні ім. Пирогова, обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. Ющенка, інших медичних закладів області у запровадженні проекту. Наступний крок – відпрацювання механізму взаємодії не тільки лікарів, а й правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування для того, щоб трансплантологія на Вінниччині запрацювала. Невдовзі у нас люди зможуть отримати свій шанс на життя, не виїжджаючи за межі країни, за межі області», – зазначив Сергій Борзов.

Медики ж підкреслюють: трансплантація органів – це шанс для тисяч людей.

Нагадаємо, в серпні минулого року повідомляли, що у вінницькій «пироговці» робитимуть операції з трансплантації.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – з сайту ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: центр транспланталогії трансплантація органів лікарня імені Пирогова 
Матеріали по темі