Місто

На будівлі Вінницького коледжу будівництва встановили меморіальну дошку на честь Героїв Чорнобиля

13 жовтня 2020, 14:13

13 жовтня напередодні Дня захисників України у Вінниці вшанували пам’ять загиблих і померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Також відкрили меморіальну дошку на честь Героїв Чорнобиля на будівлі Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету і архітектури (пр. Коцюбинського, 53).

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

«Наразі на обліку в департаменті соціальної політики міської ради перебуває 2 540 громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з них 1359 осіб – ліквідатори аварії на ЧАЕС. На превеликий жаль, сьогодні серед живих лишається менше половини з тих співвітчизників, хто боровся з наслідками цієї трагедії», ‒ зазначила директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Як йдеться в повідомленні, меморіальну дошку встановили за ініціативи громадських організацій: «Асоціація жертв Чорнобиля», «Союз Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль ‒ 86», Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», «Вінницького міського осередку», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», «Чорнобиль-Єдність», «Ветерани Чорнобиля», «Ветеранів-ліквідаторів на ЧАЕС та членів їх сімей міста Вінниці».

Довідка

Чорнобильська катастрофа визнана катастрофою планетарного масштабу, бо постраждали близько 5 млн громадян України, Білорусі, Росії, Польщі, країн Скандинавії та інших країн Європи. Радіаційного зараження зазнали території площею близько 200 тис. квадратних кілометрів. Героїчними зусиллями, ціною свого здоров’я і життя майже 600 тисяч ліквідаторів, з яких близько 400 тис. – громадяни нашої країни, запобігли ще більш згубним наслідкам Чорнобильської катастрофи.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ‒ з сайту міськради

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: меморіальна дошка Герої Чорнобиля 
Матеріали по темі