Події

На дільниці Вінниччини заявили про фальсифікацію виборів. У ніч підрахунку голосів поліція відкрила кримінальні провадження

22 липня 2019, 11:01

У день голосування поліцією зареєстровано 73 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, ще 7 повідомлень надійшли у ніч підрахунку голосів. Складено 2 адміністративних протоколи, за 7 фактами розпочаті кримінальні провадження.

Про це повідомляє відділ комунікації ГУ НП Вінниччини.

За день виборів кандидатів у народні депутати України та ніч підрахунку голосів до поліції надійшло 80 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, за 7 фактами відкриті кримінальні провадження, 4 з них – зареєстровані в ніч підрахунку голосів.

Вінницьким відділом поліції зареєстрований факт видачі членом виборчої комісії бюлетенів двом особам-переселенцям, які голосували за відкріпними талонами, по одномандатному виборчому округу за мажоритарною системою, на що ті не мали права. За цим фактом розпочато кримінальне провадження ч. 1 ст. 158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз).

До Хмільницького відділенням поліції надійшло повідомлення від кандидата у народні депутати про факт фальсифікації виборів на одній з дільниць. У списках виборців заявниця виявила однакові та схожі підписи осіб, які отримали виборчі бюлетені.За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 158 ККУ (фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців).

До Калинівського відділу поліції звернувся кандидат у народні депутати з повідомленням про те, що уточнюючі протоколи результатів виборів заповнювались не на засіданні ДВК, а за межами дільниці. За цим фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 158(фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців).

Жмеринським відділом поліції зареєстрований факт відсутності одного виборчого бюлетеня у скриньці для голосування. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня).

Крім того, в день голосування було відкрито 3 кримінальних провадження у Погребищенському, Чернівецькому та Вінницькому районах області.

Читайте також: 200 гривень за голос: на Вінниччині поліція перевіряє факт підкупу виборців.

Вінниця.info

Теги: вибори агітація ВРУ 
Матеріали по темі