Суспільство

На дорогах біля Вінниці пости з бронетехнікою, виїзди з вулиць на траси перегородили бетонними блоками. Фото

24 березня 2020, 09:33

23 березня на виїздах і виїздах з Вінниці облаштували контрольно-пропускні пункти. Якщо з 17 березня лише поліція контролювала недопущення порушення карантинних обмежень, то з 23 березня до них приєднались нацгвардійці.

«З метою якісної організації та несення служби під час проведення обмежувальних карантинних заходів на пересувних мобільних постах на в’їздах та виїздах міста Вінниця та Ямпільського району залучено важка техніка та бронеавтомобілі підрозділів військової частини 3008», - зазначено в повідомленні частини 3008.

На території Вінницької області для вжиття заходів щодо запобігання, поширення коронавірусу та посиленню публічної безпеки і порядку задіяно майже 500 поліцейських та близько 100 військовослужбовців Національної гвардії. Вони працюють в складі 26 піших та 161 автопатрулів.

Правоохоронці мають право проводити температурний скринінг водіїв і пасажирів, контролювати дотримання водіями правил перевезення пасажирів під час карантину – не більше 10 осіб, контролювати недопущення курсування рейсових автобусів міжміського, міжобласного та внутрішньообласного маршрутів на час карантину, проводити роз’яснювальну роботу…

Але ввечері 23 березня, окрім контрольно-пропускних пунктів, на деяких вулицях, що на околиці Вінниці встановили бетонні блоки, перекривши в’їзд і виїзд до головних доріг. Вінничани не розуміють, з чим пов’язані такі дії, і чи законні вони. Фото виклали в соцмережах.

«Скажіть мені будь ласка, як це називається. В нас вже офіційно введений НС?Ч и я чогось не розумію, як має на вулицю потрапити швидка, пожежна не дай Господь? Нас мешканців ніхто не попереджав», - написала вінничанка в одній з груп у соцмережах і виклала фото з бетонними блоками.

Можливо такі дії пов’язані з рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яким посилюють карантинний контроль в регіоні:

  • Посилити охорону публічної безпеки та порядку шляхом встановлення контрольно-пропускних пунктів та в’їздах і виїздах населених пунктів області із залученням працівників поліції, Національної гвардії, ДСНС, фахівців медичних установ та, у разі потреби, громадських формувань. Надати їм право та можливості проводити санітарні огляди речей, багажу, транспортних засобів, дистанційне вимірювання температури громадян (водіїв, пасажирів).
  • Запровадити максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів, а також міжміським, міжрайонним, міжобласним сполученням (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж).
  • Запровадити піші патрулі в містах та інших населених пунктах, особливо на небезпечних в епідвідношенні об’єктах.

24 березня під час щоденного брифінгу голова облдержадміністрації Владислав Скальський пояснив, що такі дії потрібні на випадок введення надзвичайного стану – сьогодні його немає.

Раніше ми писали, що коронавірус може зберігатися протягом певного часу на різних поверхнях, а також – у повітрі. Професор Вінницького медуніверситету просить літніх людей самоізолюватись і закликав матусь не збиратись компаніями під час прогулянок.


Вінниця.info, фото військової частини 3008 та з соцмереж

Теги: карантин КПП Вінниця 
Матеріали по темі