Культура

На фасаді школи в Писарівці встановили меморіальну дошку на честь сторіччя завершення Першого Зимового походу

5 листопада 2020, 14:47

5 листопада на фасаді загальноосвітньої школи в селі Писарівка Ямпільського встановили меморіальну дошку на честь сторіччя завершення Першого Зимового походу Армії УНР.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, учасники Першого Зимового походу, який розпочався 6 грудня 1919 року, подолали понад 2 500 кілометрів територією сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Вінницької областей, провівши майже 50 переможних боїв. Основні відбулися під Липовцем, Жашковом, Уманню, Каневом, Черкасами, Смілою, Золотоношею, Ольвіополем, Голованівськом, Гайсином, Вознесенськом, Ананьєвим та Балтою. Похід став однією з найгероїчніших і найуспішніших бойових операцій часів Української революції 1917–1921 років.

Біля села Писарівка сучасного Ямпільського району Вінницької області передові відділи Армії УНР під командуванням генерала Михайла Омеляновича-Павленка зустрілись з розвідувальними підрозділами 2-ї Стрілецької дивізії полковника Олександра Удовиченка, що наступали з заходу разом з польськими союзниками, і вже спільно звільняли Україну від московсько-більшовицьких загарбників.

Рівно 100 років тому, у листопаді 1920 року, відбулися останні бої регулярної армії УНР на Наддніпрянщині, зокрема на Поділлі.

З нагоди цього вшанували традиції боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення українського народу представники Вінницької обласної державної адміністрації та Ямпільської райдержадміністрації, представники громадських організацій, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Богдан Галайко, який зазначив, що вшанування подій і видатних учасників Української революції визначено одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки, і очолюваний ним підрозділ спільно із територіальною владою, представниками громадськості робитиме все можливе, аби пам`ять про ті події була вшанована на належному національно – патріотичному рівні.

Меморіальну дошку на честь сторіччя завершення Першого Зимового походу Армії УНР в Писарівці встановили ініціативи Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації, керівництва Ямпільського району, зокрема, відділу культури райдержадміністрації та КП «Центр історії Вінниці».

Нагадаємо, в селі на Вінниччині зняли історичний ролик про Перший Зимовий похід.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА

Теги: Писарівка Перший зимовий похід меморіальна дошка 
Матеріали по темі