Суспільство

На кожного жителя Вінницької області падає 24 кг бруду

27 серпня 2010, 18:45

На одну душу населення в середньому по Вінницькій області припадає 24 кг викинутих у повітря шкідливих речовин.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Вінницькій області.

За повідомленням, протягом 1-го півріччя 2010 року в довкілля області від стаціонарних джерел забруднення потрапило біля 40 тис. тонн шкідливих речовин, що на 13 тис. тонн менше аналогічного періоду попереднього року.

Значна питома вага 79,8% (32 тис. тонн) викидів шкідливих речовин припадає на місто Ладижин, де розміщена Ладижинська теплоелектростанція.

Крім того, високий відсоток у розподілі викидів до загального обсягу припадає на місто Вінницю (3,8%), Барський (6,1%), Бершадський (1,4%) та Вінницький (1,0%) райони.

Кількість викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел у розрахунку на квадратний кілометр території по області протягом січня–червня 2010 року склала 1506 кг.

Найвища щільність викидів забруднюючих речовин у розрахунку на квадратний кілометр припадає на місто Ладижин – 358 т, а також на міста Козятин – 36 т, Вінницю – майже 22 т та Жмеринку – 15 т.

Основними забруднювачами повітря в області залишаються підприємства енергетичної промисловості, розподілення та постачання газу, переробної промисловості та транспорту.

У місті Вінниці за січень–червень 2010 року викиди шкідливих речовин становили 1501 тонну. Щільність викидів забруднюючих речовин у розрахунку на квадратний кілометр в обласному центрі майже в 14 раз більше, ніж в цілому по області, обсяги викидів у розрахунку на кожного жителя міста складають 4 кг. Основними забруднювачами повітря в обласному центрі є тепломережі, викиди від яких склали майже 50% у загальних викидах шкідливих речовин та підприємства переробної промисловості – 43%, в тому числі харчової промисловості – 31% .

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі