Суспільство

На озері у мікрорайоні Тяжилів залишилася сім’я лебедів, люди переживають за долю птахів. Відео

4 грудня 2019, 09:38

На озері у мікрорайоні Тяжилів залишилася сім’я лебедів. Місцеві жителі стурбовані, що благородні птахи не відлетіли. Припускають, причиною міг стати пізній виводок пташенят. Люди переживають за долю пернатих та просять віднайти їм прихисток. Щодня навідуються, проламують кригу і годують їх. Кидають пернатим гречану, пшеничну крупу, трохи хліба. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «ВІТА».

Однак фахівці переконують, що хвилюватися не потрібно. Коли настануть більші морози, лебеді відлетять.

Зимівля лебедів у наших широтах – цілком нормальне явище, переконують орнітологи. У птахів температура тіла вища 40 градусів. Холод вони відчувають зовсім інакше, аніж люди. А специфічний кровообіг дозволяє лапам не мерзнути навіть у крижаній воді. Орнітолог запевняє: людська небайдужість і доброта тішить, але птахи живуть за законами природи, тому краще не втручатися, аби не нашкодити.

«Вони полетять, коли озеро повністю затягнеться кригою. Птахи перелетять на ту водойму, де криги немає. Я не пов'язую те, що вони залишилися там з тим, що це пізній виводок. Вони прекрасно літають, просто зараз не бачать в тому потреби. Вони можуть залишатися навіть після того, коли ставок взагалі замерз. Птахи відлітають не тому, що мороз, а тому, що їжі немає», - розповів орнітолог Олександр Матвійчук.

Дослідження довели – лебеді швидко звикають до людей і це їм не завжди на користь. Адже через довірливість можуть стати легкою здобиччю для недоброзичливців. Тому граційними птахами краще просто милуватися, а не приручати.


Вінниця.info, за матеріалами телеканалу ВІТА

Теги: птахи лебеді  
Матеріали по темі