Місто

На площі Гагаріна у Вінниці планують змінити схему дорожнього руху за кілька тижнів

16 вересня 2020, 09:39

У Вінниці на перехресті вулиць Пирогова – Соборна – Хмельницьке шосе (площа Гагаріна) планують повністю змінити схему дорожнього руху. Тут запровадять світлофорне регулювання, змінять дорожню розмітку, облаштують нові пішохідні переходи та дорожні знаки. Наразі роботи перейшли в активну фазу. В місті планують, що за кілька тижнів схему дорожнього руху на цій ділянці вдасться змінити.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, на перехресті вулиць Пирогова – Соборна – Хмельницьке шосе облаштують світлофорний об’єкт з безконфліктним регулюванням транспортних та пішохідних потоків. За словами авторів проекту, компанії ТОВ «Урбан Прогрес» з Івано-Франківська, таке регулювання дасть можливість комфортно та безпечно пересуватися через перехрестя усім учасникам руху.

Наразі на дорогах вже встановили опори для пішохідних світлофорів та дорожні знаки. Новинкою для вінницьких вулиць стали делініатори. Це засоби, які покликані дисциплінувати водіїв, не дозволяючи виїжджати на трамвайні колії.

«Частину робіт ми уже виконали. Зокрема, змонтували тросові розтяжки для контрольних кабелів та світлофорів, проклали лінію живлення між опорами. Ще маємо на площі Гагаріна демаркувати частину існуючої розмітки та нанести нову, відповідно затвердженого проекту. Роботи будемо проводити без перекриття руху, оминаючи години-пік, аби якнайменше заважати руху транспорту. Запустити об’єкт плануємо до кінця вересня. Кілька місяців нова система руху працюватиме у тестовому режимі», – зазначив в.о. директора Вінницького КП «СМЕД ОДР» Сергій Чернов.

Площа Гагаріна – важливий транспортний вузол міста, через який проходить переважна більшість маршрутів громадського транспорту і який має досить високу аварійність. Архітектори зазначають, що це перехрестя є одним із найскладніших у місті. Нова організація руху підвищить безпеку, створить пішохідні зв’язки з одним із символів міста «Аркою», а також дасть можливість додатково озеленити площу.

Нагадаємо, наприкінці травня під час онлайн-брифінгу міський голова Вінниці Сергій Моргунов повідомив, що на площі Гагаріна встановлять світлофори і змінять організацію дорожнього руху. Спочатку все «запустять» в тестовому режимі.

На початку червня опублікували проект змін.

Згодом експерти детальніше розповіли про зміну організації руху на Гагаріна.

12 серпня повідомили, що за тиждень на площі розпочнуться ремонтні роботи з метою подальшої зміни організації руху. Роботи планували здійснювати вночі та в найменш завантажені часи впродовж дня.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: площа Гагаріна реорганізація руху світлофори 
Матеріали по темі