Суспільство

На площі перед Палацом Потоцьких висадили троянди і самшит та відновлять ковану огорожу

21 жовтня 2021, 10:40

В Тульчині на території палацу Потоцьких проводять роботи з благоустрою території – відновлюють огорожу біля маєтку, а на площі висадили троянди та самшит.

Про це повідомив голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

«В'їжджаючи в Тульчин, дорога сама веде до Палацу Потоцьких. Так було і буде ще не одне століття. Сьогодні це найкрасивіший об’єкт «Великого будівництва» на Вінниччині. Подільський Палац Потоцьких недаремно порівнювали із Версалем. Це велич і розмах архітектури. Водночас - мільйони державних коштів…

Не перший рік площу перед палацом намагаються «оживити». Проєкт з реконструкції та облаштування благоустрою території було розроблено у 2018 році, а в 2020 та 2021 роках внесли корективи. Цього ж року відновлення архітектурної пам’ятки проводять в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

І саме тепер враховано продовження реконструкції огорожі території Палацу до в’їзної арки у місто», - зазначено в дописі Сергія Борзова.

З початку вересня йдуть роботи: демонтували стару огорожу, мурують нові цегляні стовпчики. Огорожа навколо Палацу ззовні буде такою ж, як і була. Ковані секції, які збереглись – реставрують, і будуть робити нові – за старим зразком.

На самій площі уже висадили троянди, самшит – 2,3 тисячі рослин.

Готовність реконструкції елементів благоустрою на території Палацу Потоцьких становить понад 80%.

«За панів не було такої техніки і технологій, як тепер, Раніше тут фундамент був з каменю, а тепер - залізобетон… При в’їзді, мабуть, залишився ще фундамент за часів Потоцьких, - там великий насип і ми його не зачіпати, щоб не було зсуву ґрунту, тому поруч з ним зробили новий», - розповідають будівельники.

До кінця року роботи на площі мають завершити.

«Палац Потоцьких – це не просто об’єкт. Тут цікаво працювати – це історія, в кожній цеглині… А «Велике будівництво» для нас – це стабільна робота, хоча зараз вже не сезон, а ми працюємо. Не треба їхати кудись на заробітки. Єдине, що ніяк не можемо підсобників знайти. Вже й оголошення по Тульчину розклеїли. Хай би хлопці приходили – гроші платимо і обідати даємо», - кажуть чоловіки, які працюють на об’єкті.

Як відомо, Палац Потоцьких є пам’яткою архітектури XVIII століття. Він побудований у 1782 році за проектом французького архітектора Лакруа та є однією з визначних пам’яток класицизму.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото – зі сторінки Сергія Борзова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Палац Потоцьких 
Матеріали по темі