Економіка

На полях Вінниччини дозрівають ранні зернові та зернобобові культури

1 липня 2022, 14:44

Агропромисловий комплекс Вінницької області продовжує успішно працювати в умовах воєнного стану заради майбутнього забезпечення українців продуктовим кошиком з власного урожаю

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації. На сьогодні засіяно понад 1,6 млн га земель, що придатні для посіву сільськогосподарських культур.

Структура посівних площ не зазнала суттєвих змін порівняно з попередніми роками. Зокрема, на 53 % площ посіяно зернові та зернобобові культури, на 32 % – технічні, на 8 відсотків – картопля та овочі, на 7 % – кормові культури.

Цього річ збільшено площі під озимим ріпаком, соняшником, ярим ячменем, ярою пшеницею, горохом та гречкою за рахунок зменшення їх під кукурудзою та соєю.

Загалом в поточному році площа під цими культурами становить понад 420 тис. га., що відповідає показникам минулих років.

Збирання зернових розпочнеться в кінці першої та початку другої декади липня.

За оцінками науковців враховуючи всі фактори, які вплинули на формування врожаю ранніх зернових, прогнозується зменшення їх урожайності порівняно з минулим роком на 18-20 %.

Довідково: В минулому році валовий збір ранньої групи зернових становив 2,2 млн. тонн при урожайності 53,2 центнера з гектара.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: урожай зернові агрополітика 
Матеріали по темі