Місто

На сесії міськради «дадуть старт» забудові 10-го мікрорайону «Вишенька»

21 травня 2020, 17:40

Депутати Вінницької міськради 22 травня на сесії розглянуть рішення «Про затвердження договору про співпрацю щодо І черги забудови 10-го мікрорайону житлового району «Вишенька» в м. Вінниці».

Договором передбачено врегулювання земельних питань між власниками ділянок 10-го мікрорайону і Вінницькою ОТГ. Власники земельних ділянок мають передати місту ділянки або їх частини, які відповідно до містобудівної документації, підлягають забудові об’єктами інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. В Угоді 8 сторін – міська рада, троє фізичних осіб, ЖБК «Захисник Вінниця», ТОВ «Вінтауер Компані», ТОВ «Промінь нерухомості», ПП агро-виробнича фірма «РОМ».

Після врегулювання земельних питань за даним Договором, мерія має укласти з юридичними особами, власниками ділянок, договори про комплексну забудову територій.

Раніше Вiнниця.info повідомляла, що до забудови території 10-го мікрорайону приступлять тільки після того, як будуть врегульовані всі питання, пов’язані із землею.

«Передача відбулась ще коли земля була територію Вінницького району і нею розпоряджалась Якушинецька сільська рада (до 2015 року - ред). Право землекористування виглядає складно і строкато. Окрім того, що там фактично відсутні землі комунальної власності, за виключенням ділянки, яка перебуває в оренді і перебувала в оренді до включення території в межі міста. Одна з найскладніших ситуацій, що на території є землі сільськогосподарського призначення до земельних ділянок під багатоквартирну забудову. Сьогодні потрібно шляхом розробки технічної документації по поділу та об’єднанню проектів землеустрою щодо зміни цільового призначення, привести дану територію, в першу чергу, в питаннях землевласності і землекористування, до параметрів, визначених детальним планом. Після цього ми зможемо розпочати консультації щодо умов забудови території. Ключовим є джерела фінансування на об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури – мережі і дороги та об’єкти соціальної інфраструктури – школа і два садочки. Забудова даної території може розглядатись тільки в контексті угоди про комплексну забудову», - коментував нам заступник міського голови Сергій Матусяк рік тому, коли виконком затвердив план забудови 10-го мікрорайону.

Загальна площа території 10-го мікрорайону близько 40 гектарів. Там має бути два дитсадка на 360 місць, школа на 990 учнів, магазини, заклади громадського харчування та житло. Залишиться і храмовий комплекс, який вже є на території. Заплановано, що загальна площа всього житлового фонду складатиме понад 222 тисячі квадратних метрів.

В 2018 році на громадських слуханнях більшістю голосів погодили містобудівну документацію: «Детальний план територій 10-го мікрорайону обмежений вул. Стахурського, вул. Келецька та вул. Барське шосе в м. Вінниця».

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: 10-й мікрорайон Вишенька забудова 
Матеріали по темі