Економіка

На скільки в грудні зросли пенсії вінничан та коли їх видаватимуть

2 грудня 2021, 13:00

Починаючи з 4 грудня пенсіонери Вінницької області зможуть отримати перераховані пенсії у своїх виплатних установах.

Про це повідомила начальник Головного управління Пенсійного фонду Вінниччини Олена Корчака.

«Прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата – величини, що вплинули на зміну розмірів грудневих пенсій. У зв’язку зі зміною соціальних стандартів Пенсійним фондом області проведено останній, десятий, перерахунок пенсій в поточному році. Пенсіонерам, які мають повний страховий стаж, збільшено розмір мінімальної пенсії за віком до 1934 грн, розміри надбавок, підвищень до пенсій, які визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таке підвищення отримали 178,6 тис. пенсіонерів Вінниччини, або 40,5% від їх загальної кількості. Середній розмір підвищення склав 57,69 грн.

У зв’язку зі зростанням розміру мінімальної заробітної плати до 6500 грн, збільшився розмір пенсій непрацюючих 65-річних пенсіонерів, які мають повний страховий стаж. Їх мінімальні пенсії підвищилися з 2400 до 2600 грн, що встановлюється в розмірі 40% мінімальної зарплати. Перераховані пенсії отримають 116,7 тис. пенсіонерів у віці 65+, в середньому їх виплати зростуть на 141,75 грн.

Важливо зазначити, що на виплату грудневих перерахунків додатково буде спрямовано 26,8 млн грн, а загальна потреба на виплату пенсій грудня складе 1 543,2 млн грн», - розповіла Олена Корчака.

Нагадаємо, з 1 грудня зросла мінімальна зарплата, прожитковий мінімум та пенсії.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Пенсійного фонду Вінницької області

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: пенсії підвищення 
Матеріали по темі