Суспільство

На Ставку Гітлера приїхав Гройсман. Як під Вінницею провели реконструкцію бою «Вісмар 1945». Фоторепортаж

9 вересня 2019, 10:48

8 вересня у селищі Стрижавка, що під Вінницею, провели п’ятий фестиваль історично-військової реконструкції – «Жива історія: Вервольф. Вісмар 1945». Близько 200-т реконструкторів відтворили бій, який відбувся 74 роки тому у портовому німецькому місті та став останнім у Другій світовій війні. Тривав бій п’ять днів. Закінчився за кілька годин до капітуляції Німеччини.

Провели фестиваль традиційно, у історично-меморіальному комплексі Ставка Гітлера «Вервольф». Подивитись реконструкцію прийшли сотні глядачів. Серед глядачів реконструкції, не очікувано для всіх був і екс-прем’єр-міністр України та мер Вінниці Володимир Гройсман.

Гройсман прибув практично на початку відкриття. У білій футболці та стильних сонцезахисних окулярах. Зайшов до комплексу на рівні з всіма глядачами. Для vip-гостей організатори облаштували зону зі стільцями, але там сіли діти та жінки, їх з місць не піднімали. Володимир Гройсман, як і більшість, присутніх спостерігав за дійством стоячи.


Аби продемонструвати глядачам відтворення бою, яке тривало близько півгодини, учасники два дні репетирували.

«Справжній бій під портовим містом Вісмар тривав п’ять днів. Ми спробували відтворити один із них. Віддати шану людям, які загинули на полі розміром 5х5 кілометрів зустрілися німецькі війська, радянські війська, та їх союзники: американці, британці, французи та поляки. Більшість з цих людей фактично не дожили декілька днів до підписання капітуляції Німеччини. Ми відтворюємо ці події для того, аби українці, які живуть на мирних територіях могли на власні очі побачити, що війна це страшно. Абите, що ми сьогодні відтворили, ніколи не повторювалося. Аби наші діти, та діти наших дітей не знали жахів війни», - розповів Вінниця.info Віталій Головенько, співорганізатор реконструкції «Жива історія: Вервольф. Вісмар 1945».

Віталій у формі німецького унтерофіцера часів кінця Другої світової війни.

«Це зразок того періоду, коли промисловість Німеччини не могла робити такий якісний одяг для військових, як це було на початку. Одягали бійців вже у те, що залишалося на складах, зменшуючи виробництво уніформи. Та спорядження. От ця куртка вже коротка. Вона за британським зразком. Бо на неї треба було менше тканини. Її мені шили за справжніми лекалами, які використовували для пошиття форми німецької армії. З тієї ж самої тканини», - зауважує Головенько.

У формі десантника армії США ще один реконструктор Владислав Сологор.

«Сьогодні я відтворюю образ американського десентника періоду Другої світової війни. Це 101 повітряно-десантна дивізія. Я реконструктор зі стажем, але у образі американського бійця вперше. Можу сказати, що форма дуже зручна. Не те, що у радянських бійців», - каже Вінниця.info Владислав.

Серед глядачів реконструкції до Вінниці із Києва завітав Єдуард. Він зазначив, що відтворення подій наштовхнуло його на думку й самому стати ре конструктором.

«Завдяки реконструкція я дізнаюся більше, ніж з інтернету. Тут збираються такі цікаві люди, які відтворюють події з тактичних карт. Тобто. Практично досконало до справжньої історичної події. І вони розуміють точно, о і як могло бути», - підкреслює Вінниця.info Едуард.

На наступний рік на «Вервольфі» проведуть черговий фестиваль історично-військової реконструкції.


Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця Гройсман Вервольф реконструкція жива історія 
Матеріали по темі