Політика

На "Ставці Гітлера" у Вінницькій області підробляли протоколи виборів депутатів-мажоритарників?

5 листопада 2010, 17:14

Вінницька обласна виборча комісія 4 листопада не прийняла бюлетені та протокол від комісії виборчої дільниці №03024 одномандатного мажоритарного округу №5.

Про це заявила прес-секретар Вінницької облорганізації Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" Оксана Максимець

Дільниця знаходиться в селищі Стрижавка Вінницького району. Протокол дільниці №03024 одномандатного мажоритарного округу №5, що знаходиться в Стрижавці Вінницького району, не співпадав із тим протоколом, який комісія надала в понеділок, 1 листопада. Всього в Стрижавці проголосувало 1084 громадяни, з яких 324 голоси отримав Валерій Коровій із партії "Єдність", 186 голосів – Ігор Вернигор із партії "Батьківщина" та 85 – Олена Шеванюк із Партії Регіонів.

"У понеділок ми отримали протокол із мокрим штампом та підписами всіх членів виборчої комісії. Але в районну комісію голова ДВК подала звсім інший протокол із зміненими даними", - розповіла О.Максимець.

Вона додала, що згідно цього протоколу, в Стрижавці проголосувало 1084 громадяни, з яких 324 голоси отримав Валерій Коровій із партії "Єдність", 186 голосів – Ігор Вернигор із партії "Батьківщина" та 85 – Олена Шеванюк із Партії Регіонів.

"…але в середу, 3 листопада, ми отримали із п'ятого округу зовсім інший протокол. В ньому регіоналка Олена Шеванюк мала аж 385 голосів, Валерій Коровій – 304 та Ігор Вернигор – 186. Крім того, підписи багатьох членів комісії були підробленими. Представник від партії "Батьківщина" Олена Засік підтвердила, що вона цей протокол не підписувала. І якщо зрівняти два протоколи, то неозброєним оком видно, що підписи неоднакові", - зазначила О.Максимець.

За її словами в першому протоколі 204 особи проголосували проти всіх, у другому – тільки 24.

"В підробленому протоколі навіть не вказана адреса дільниці, а це вже порушення. Деякі цифри підтерті. Ми написали заяви на оскарження до прокуратури, обласної та районної виборчих комісій. Прокуратура досі не відреагувала. Ми викликали міліцію", - зазначила О.Максимець.

Нагадаємо, що списки Партії регіонів, "Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" , Української партії "Єдність" і "Фронт змін" проходять у Вінницьку обласну раду за результатами підрахунку 71,40% голосів виборців на виборах за пропорційною системою.

Зокрема, ПР набрала 21,87% голосів, "Батьківщина" - 18,93%, "Єдність" – 11,37%, "Фронт змін" – 6,29%.

Окрім того, Вінницька обласна виборча комісія визначила 56 із 66 переможців виборів у Вінницьку обласну раду по мажоритарних одномандатних округах.

Зокрема, депутатами облради визнані 35 депутатів-мажоритарників від Партії регіонів, ВО "Батьківщина" – 6, партія "Єдність" – 8, Народна партія – 3, по 1 у ХДС, УРП "Собор", "Фронт змін" та УНП.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі