Суспільство

На ставці Гітлера реконструктори відтворять події 1945-го: «воюватимуть» армії Радянського Союзу, Німеччини, США та УПА

5 вересня 2019, 10:05

На вихідних у стрижав ці відбудеться фестиваль військово-історичної реконструкціі «Жива історія: Вервольф. Вісмар 1945». Учасники відтворять бої травня 1945 року. Всі події традиційно відбуватимуться на ставці Гітлера - 6, 7 і 8 вересня.

"На початку травня 1945-го, із заходу в напрямку м. Вісмар просувались частини британо-амеріканської коаліції. Здолавши слабкий опір Германських військ в районі містечка Гадебух, 2-го травня союзні частини зайняли м. Вісмар. Того ж дня зі сходу в місто ввійшли частини другого Білоруського фронту під командуванням маршала Рокоссовського. Хоча організованого опору зі сторони германських військ вже не було, проте в деяких частинах та поза містом, невеличкі групи німців, за підтримки одиниць бронетехніки намагалися атакувати, особливо частини РСЧА, але вже к 5-му травня опір був повністю припинений. 7-го травня відбулася зустріч фельдмаршала Монтгомері та маршала Рокоссовського, 12-го травня відбувся сумісний парад Перемоги у місті», - пояснюють організатори фестивалю.

Дата і час проведення: 6-8 вересня 2019 року

6 вересня

Протягом дня - заїзд організаційної групи, облаштування місця під табори.

7 вересня

до 11:00 - заїзд учасників, облаштування таборів.

Діятимуть такі табори:

- Німецька армія та їх союзники (окрім егерів, люфтваффе та фальшемягерів, які в звязку зі специфікою сценарію не приймають участь у даному заході) - командування Hauptmann W. von Lutzov

- Радянська армія та їх союзники - комендант лейтенант О.Криворучко

- США, Великобританія та їх союзники - командування Sergeant Max McBrian, 1st Inf.Div., US Army

- УПА (існує лише у форматі табору і приймає участь у тактиці та шоу виключно на боці з однієї з сторін як то Фольксштурм, РСЧА тощо на їх вибір) - провідник Ю.Прокопишин

12:00 - загальне шикування, урочисте відкриття фестивалю, початок тактики.

12:00 - 18:00 тактика.

18:00-20:00 вечеря, особистий час.

8 вересня

08:00 - 10:00 підйом, сніданок особистий час

10:00 - 11:00 репетиція бою.

12:00 - 13:00 відтворення умовного бою між Радянською армією та союзниками (США та Великобританія) і Німецькою армією (Вермахт, СС, національні підрозділи, фольскштурм).

Нагадаємо, що минулого року 9 вересня на території історико-меморіального комплексу пам’яті жертв фашизму, яку в народі називають ставка Гітлера провели міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції «Жива історія: Вервольф. Грац 1945».

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: фестиваль реконструкція  
Матеріали по темі