Суспільство

На святкування ювілею частини Національної гвардії у Вінниці прибув її командувач

12 травня 2017, 13:50

12 травня у Вінниці відзначає 50-річний ювілей частина №3008 Національної гвардії України. З цієї нагоди на її території сьогодні провели урочистості.

«Ці люди створювали і створюють історію цієї частини. Бійці Національної гвардії не лише боронять кордони нашої України на сході країни. Також ми охороняємо підсудне супроводжування, громадський порядок, борімося з тероризмом. Спільно з Міністерством внутрішніх справ, Збройних Сил України , СБУ, ми виконуємо ті задачі, щоб наша країна відчувала себе самодостатньою. На превеликий жаль, з 2014 по 2017 роки, ми маємо втрати на бойовій службі та на війні. В лавах Національної гвардії України за цей період загинули понад 900 чоловік», - розпочав урочистість командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Аллеров, який прибув до Вінниці на святкування.

На честь загиблих нацгвардійців  на території частини встановили пам’ятну стелу.

«Шестеро загинули протягом 2014-2015 років. Троє з них на Бахмутцькій трасі, коли вінницькі військовослужбовці перебували в оточенні 32-го блокпосту. Вони тоді не відступили жодного кроку. Ті, хто залишився живий, вийшли лише після того, як була дана команда. Гордо, з технікою, зі зброєю. Країна має пам’ятати своїх героїв. Двоє наших бійців вважаються безвісти зниклими», - пояснив Сергій Мамченко, командир військової частини №3008.  

На відкриття стели запросили рідних нацгвардійців. До слова запросили  14-річного Андрія Кулібабу, сина бійця, який загинув 7 жовтня 2014 року в зоні АТО. Так співпало, що у хлопця сьогодні день народження.   

«Не люблю говорити на тему загибелі батька. Але назавжди запам’ятаю, чого він мене вчив. Він мене вчив ніколи не здаватися. Жити чесно, правильно. Захищати свою країну. Тому хочу продовжити його справу. Поступаю цього року до Суворівського училища», - зауважив Вінниця.info Андрій.  

Відзначити ювілей частини прибули і її колишні бійці.

«Не на разі, поки війна не завершена, щось святкувати. Не бачу сенсу. Але пам'ять вшановувати потрібно», - каже колишній нацгвардієць Вадим Лісниченко.  

Також з Києва прибув народний депутат Сергій Кудлаєнко.

«З хлопцями із Національної гвардії  ми познайомилися років з 10 тому, коли я працював ще у міській раді. З ними ми чергували на вулицях нашого міста. Починаючи від Залізничного вокзалу та закінчуючи стихійною торгівлею, яка колись була. Тому, у мене тут багато знайомих. І можу сказати більше, це навіть більше, ніж друзі, а частина мого життя», - зауважив Кудлаєнко.  

Вночі 12 травня частина вінницьких нацгвардійців вирушають на Луганщину до побратимів, які там несуть службу. Везуть туди військовий концерт.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця національна гвардія 
Матеріали по темі