Суспільство

На території ставки Гітлера під Вінницею зрізали сосни

29 грудня 2016, 15:26

 Біля Вінниці на території Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв фашизму, який в народі називають Ставка Гітлера, зрізали більше десятка багаторічних хвойних дерев.

28 грудня журналіст сайту Вінниця.info став свідком, як на території рекреаційного комплексу кілька чоловіків розрізали повалені дерева, вантажили їх на «Газель» та вивозили. Люди, які працювали на місці пояснили, що вони мають документи на перевезення деревини, яку купили в Комунального підприємства «Вінницяоблагроліс».

Відомо, що історико-меморіальний комплекс створено в 2011 році як філію Вінницького обласного краєзнавчого музею, за ці роки територію, площею 24 гектари огородили та облаштували, відкрили там і музей з експозиціями.

Музей розташований на ділянці, яка у відомстві КП «Вінницяоблагроліс». На останній сесії Вінницької обласної ради депутати прийняли рішення заборонити на території природно-заповідного фонду місцевого значення проведення суцільних рубок усіх видів у деревостанах природного походження.

За коментарем щодо рубки лісу редакція звернулась до директора «Вінницяоблагроліс» Анатолія Іванця.

Керівник підприємства відповів, що мораторій стосується територій природно-заповідного фонду, а територія музейного комплексу не є такою.

«Це суцільна санітарна рубка 2016 року на площі 1,2 гектари ялинового насадження на 80% сухостійного. Там можна зараз будь-кому підійти і подивитись – вся деревина сухостійна і побита шашлем. Але це планова рубка.

В межах природно-заповідного фонду справді заборонені рубки, але дана ділянка не являється об’єктом природно-заповідного фонду» - прокоментував Анатолій Іванець.

 

 

 

 

 

 Довідка.

Вінницьке обласне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «ВІНОБЛАГРОЛІС» є комунальним підприємством, заснованим Вінницькою обласною радою на спільній власності територіальних громад Вінницької області

Головною метою діяльності підприємства є:

- Організація ведення лісового господарства,

- Охорона, відтворення та раціональне використання мисливського фонду

- Задоволення потреб територіальних громад Вінницької області у лісових ресурсах,

- Ведення лісового господарства,

- Здійснення спеціального використання лісових ресурсів,

- Відведення в натурі земельних ділянок лісового фонду,

- Здійснення будівництва доріг, лісових складів, пожежно-хімічних станцій, інших об'єктів,

- Охорона лісів і захисних лісонасаджень від пожеж, хвороб та шкідників,

- Вирощування і відновлення лісів, підвищення їх продуктивності,

- Організація лісонасіннєвої справи і лісових розсадників,

- Проведення матеріальної та грошової оцінки лісу,

- Ведення рубок і виписка лісорубних квитків.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дерева музей 
Матеріали по темі