Суспільство

«На цій війні ми втратили добрих хлопців»: про вінницьких бійців зняли фільм «Семенівка. 5 травня»

6 травня 2019, 15:47

5 травня в Україні з відзначили п’яту річницю подій під селом Семенівка. Тоді бійці АТО вступили у бій із супротивником за визволення Слов’янська. Троє військовослужбовців загинули. Серед них представник спецпідрозділу «Ягуар», прапорщик Віктор Долінський. Про бій того дня відзняли документальний фільм.

«На цій війні ми втратили добрих хлопців. Для мене це особиста трагедія. Напевно, скільки буду жити, не пробачу. Буду нести тягар горя. Разом з родинами тих хлопців, які загинули», - розповів учасник бою Дмитро Нагорянський, з військової частини №3028.

26-хвилинний фільм знімали за спогадами учасників бою.

«Передові БТР-и пішли на перехрестя. Біля мене були хлопці з мого підрозділу. У середніх БТР-ах представники Міноборони. Вони дали кулеметника і стрілків. Працівники СБУ були в епіцентрі атаки. Вони відсікали вогневі точки. Переломна мить, коли ми виконали свою місію, відкрили коридор. До бою увійшла колона. Вона відтягнула на себе вогонь супротивника - з лісополоси, яка була вище заправки з боку Слов’янська. Дали нам можливість перегрупуватися і вже підтримувати їх. Бо закінчилися боєприпаси. Треба було все поповнювати. Відвести поранених», - продовжує Дмитро Нагорянський.

Фільм хронологічно описує хід подій збройного зіткнення українських силовиків (НГУ, ЗСУ та СБУ) із бойовиками та успішну перемогу. Зйомки розпочалися у 2018 році.

«Коли ми створювали той фільм, часто проводили паралелі, говорили з представниками гвардії про історичні події в східних регіонах України. І так ми дізналися деталі про Семенівку: що там насправді було і хто є героями того дня», – розповів продюсер Тарас Босак.

Загиблий прапорщик Долінський Віктор Григорович був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).


Наразі готують до виходу фільм про звільнення Харківської ОДА. Це історія про те, як гвардійський «Ягуар» звільнив будівлю обласної державної адміністрації від озброєних проросійських активістів, запобігши спробі створення псевдореспубліки.

До річниці у військовій частині №3028 6 травня провели мітинг-реквієм. Приспустили державний прапор та вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Вінниця.info

Теги: Вінниця Ягуар бій Семенівка вшанування фільм 
Матеріали по темі