Здоров‎’‎я

На вересень прогнозують зростання захворюваності на COVID-19 і поширення штаму «Дельта». Вінничан закликають вакцинуватись

11 серпня 2021, 16:50

У вересні фахівці прогнозують зростання захворюваності на коронавірус. Медики готуються, що більшість пацієнтів будуть госпіталізувати зі штамом «Дельта», тому і представники влади і фахівці медичної галузі закликають вінничан робити щеплення. Вакцини у Вінницькій області є. Всі вони дають високий захист від ускладнення коронавірусної інфекції і захищають від різних штамів, в тому числі від штаму «Дельта».

«У Вінницькій області 298 тисяч людей зробили щеплення. З них 178 тисяч осіб щеплені першою дозою і 113 тисяч осіб вакциновані вдруге. Вінницька область займає 6 місце в Україні по кількості щеплень. В області працює 203 пункти щеплень і 33 Центри вакцинації, з них 10 у місті Вінниці і 23 в районах. На сьогодні у кампанії вакцинації задіяно 1212 медпрацівників.

Всі вакцини є в наявності. Це Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca і Moderna.

Ми залучаємо не лише первинну ланку медичної системи. Наприклад, на Хмельницькому шосе, 7 в «Книжці» бригада медиків з КНП «Вінницький центр інфекційних хвороб» щодня робить щеплення з 10.00 до 17.00 години. Заходьте, вакцинуйтесь», - сказав голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов на брифінгу 11 серпня.

Фахівці прогнозують зростання захворюваності на коронавірус у вересні та нагадують, що вакцинація будь-якою з чотирьох наявних вакцин, захищає від важкого перебігу хвороби.

«Вакцинація є найбільш якісним захистом від коронавірусної інфекції. Ми продовжуємо вакцинувати населення, щоб захиститись від хвилі збільшення захворюваності на коронавірус, яку очікуємо у вересні місяці. Як ви знаєте, у Вінницькій області зареєстровано новий штам «Дельта», який може бути більш агресивним і більш швидко викликає ускладнення. Всі чотири вакцини, які є в області і які зареєстровані в Україні, захищають від всіх штамів, в тому числі від штаму «Дельта». Ці вакцини зареєстровані ВООЗ і вони дають високий захист від ускладнення коронавірусної інфекції», - зазначила заступниця департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Бондаренко.

Завідувач відділу ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ» Степан Томин, повідомив, що в область надійшли тест-системи для ідентифікації штаму «Дельта».

«Наш регіон один з перших, який ініціював свої дослідження для ідентифікації мутованого штаму «Дельта». На минулому тижні ми придбали тест-систему. Кількість не велика, на 100 зразків, але на своєму рівні ми зможемо ідентифікувати цей штам», - повідомив Степан Томин.

Також він нагадав, що з 30 зразків, які надіслали в лабораторію, в 25 випадках був діагностований штам «Дельта».

«Перший випадок був підтверджений у хворого, який прибув з Росії три тижні тому», - сказав Томин, зазначивши, що медики області зорієнтовані на те, що допомогу потрібно буде надавати хворим, які в переважній більшості будуть інфіковані штамом «Дельта».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: коронавірус щеплення вакцини 
Матеріали по темі