Суспільство

На Вінниччині біля залізниці цигани розгорнули табір: халупи з целофану, ліжка з гілок і сміття. Фото і відео

29 березня 2017, 13:52

29 березня о 9 ранку  до залізничної станції села Демидівка Жмеринського району направляється група з правоохоронців та соціальних працівників. Кілька років тут у лісі оселилися роми-кочівники.  Одним з сигналів для цього рейду став виклик «швидкої», яка забрала до районної лікарні двох маленьких дітей.  У них були підозри на пневмонію.

 Вінниця.info також долучилась до інспекції.

Табір знаходиться одразу за  будинками на станції. Недалеко від зупинки та криниці, що між ними.  Між деревами  в очі кидається халупа під целофаном, ряднами та фольгою. Поблизу ще три подібні. Але лише каркаси змонтовані з гілок дерев. З них же у середині лежаки.

- Ще ранком тут було 30 людей. Втекли. Зібрали монатки свої. Бо сказали, що приїде міліція та будуть знімати на камеру. Мені боятися немає чого. Я тут живу 15 років. Не краду. Гроші заробляю по людям на городах. Сам із Закарпаття. У мене немає документів. Вони згоріли,  - хриплим голосом промовляє літній невисокий чоловік, називається Василем Івановичем. З його  рота тхне перегаром.

Кілька десятків ромів, які тут жили тривалий час, лише встигли зібрати найголовніше. На землі валяються речі, взуття, дитячі іграшки, мобільний телефон.  Дотліває вогнище. З одного з наметів не зняли целофан.

- Он «буржуйка» тепла. І їжа на столі, - продовжує екскурсію Василь Іванович. – Куди подівалися, нам не сказали.

Окрім хриплого цигана залишився молодий ром.

У мене жінку забрали в лікарню. Я їй вчора їсти привіз. Куди її залишу. Я також із Закарпаття. Роботи немає. Так, прошу грошей. У мене є милиці. Обманюю. Але що, краще красти? Я готовий працювати,  тільки дайте мені роботу. Треба от жінці ліку купити, де грошей взяти, -  показує папір з назвами препаратів.

 

Василь  Іванович тим часом запрошує до свого житла. Воно дуже невеличке темне та смердить. Відчиняє підвішені двері, які завішані простирадлами. У середині накривши голову одіялом лежить людина.

Це моя жінка. У неї нога болить, - пояснює Іванович.

Жителі циганського табору  постійно змінюються. Одні приїжджають, інші від’їжджають. Про це говорять як соціальні працівники, так і правоохоронці.

 Родина, яка живе у будинку біля залізничної станції потерпає від стихійних сусідів. Хоч говорити про це бояться.

Вінниця.info дізналася про долю двох дітей, яких звідси доправили до лікарні.

Дітей привезли з підозрою на пневмонію. Вони були брудні. З вошами. Я особисто їм приніс дитячі речі, бо не було у що переодягнутися. Мати їх на кілька днів залишила. Коли повернулася, від неї тхнуло димом. Вчора вона їх ні з того, ні з сього забрала та поїхала у те місце, де вони тимчасово мешкали, - розповів  Вінниця.info головний лікар Жмеринської районної лікарні Ростислав  Боровський.

Вінниця.info буде слідкувати за розвитком подій навколо стихійного поселення осіб, більшості  у котрих немає документів.  Інспектуватиме цю територію та  моніторити ситуацію по області.   

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина табір 
Матеріали по темі