Суспільство

На Вінниччині бізнесмена-депутата змусили заплатити дитині аліменти: арештували авто і заборонили виїзд за кордон

17 вересня 2018, 16:18

 Міністерство юстиції впроваджує зміни до законодавства, які допомагають боротися із злісними неплатниками аліментів. Одним забороняють їздити за кордон, іншим - водити машину, полювати чи працювати на держслужбі.

Світлані з Ямполя вдалося домогтися сплати боргу колишнім чоловіком. Він, будучи депутатом районної ради та маючи власний бізнес, принципово не перераховував кошти на потреби власної дитини.

«За 4 роки він заборгував близько 90 тисяч гривень. Це була його принципова позиція. У 2016 році суд виніс рішення, що чоловік має сплачувати 1/3 від свого заробітку, але ніяких зрушень не було.

Коли вступили в дію зміни до законодавства щодо посилення відповідальності, виконавча служба наклала арешт на його автомобіль і тимчасово заборонила керувати транспортними засобами. Батько дитини зумів одразу ж віддати суму, яку не міг сплатити за 4 роки», - розповіла жінка під час прес-конференції із заступником міністра юстиції, котрий приїхав до Вінниці.

Начальник управління ДВС у Вінницькій області Андрій Сусков пояснив, що до боржника застосували одразу два обмеження.

«Боржник був бізнесменом, працюючим. Мав кілька фірм. Ми промоніторили і з’ясували, що він постійно виїжджав за кордон. Згідно поданої ним декларації, оборот в нього становив більше 3 мільйонів гривень. Це була принципова позиція не сплачувати кошти.

Використали обмеження виїзду: йому це було важливо, бо деякі фірми були за кордоном. Арештували транспортний засіб. Провели експертизу. В принципі, ми б реалізували його і погасили б заборгованість», - говорить фахівець.

Він також додає, що колишній боржник, який був і бізнесменом, і депутатом районної ради, найняв трьох юристів, котрі оскаржували дії державних виконавців.

«Проти державного виконавця працювали три юриста, ціла юридична фірма. Вони і зараз працюють. Оскаржують дії державного виконавця», - підсумовує Андрій Сусков.

Раніше ми писали, що у Вінниці розповіли про нові санкції для боржників аліментів: кримінальна відповідальність, звільнення чиновників і «пеня».

Вінниця.info
Теги: діти 
Матеріали по темі