Суспільство

На Вінниччині чоловік у власному будинку виробляє електроенергію та продає державі

28 березня 2017, 14:48

Олег Мокранський з містечка Ладижин на Вінниччині, близько двох років тому зробив вдале капіталовкладення. За 14 тисяч доларів придбав сонячну електростанцію потужністю 10 кіловат та уклав договір з «Вінницьким обленерго».

«Така станція поєднується до мережі обленерго . Працює за принципом двох тарифних лічильників. Рахують вати, які входять та відходять. Наприклад, я виробив 100 кіловат, а спожив 10. То за 90-то мені ще  платить держава. Це зручно. Я заробляю в середньому за місяць  6 тисяч гривень. Не боюсь  відключень.  Цілодобово працює котел,  сигналізація, відеоспостереження. Плюс електропіч, жінка постійно пече хліб. Ще посудомийка, пральна машинка, праска, холодильник. За місяць використовуємо електроенергії до 450 кіловат. За це б мали заплатити близько 70 копійок за кіловат. А в місяць виходить 30 гривень. У грудні лише було сотня. Бо був найтемніший місяць у році. Сьогодні дізнався, що тарифи будуть ще зростати. Тому, я зробив дуже вдале капіталовкладення», - розповідає Вінниця.info Олег.

Сонячні батареї чоловік встановив на даху свого будинку на 240 квадратних метрів. Вироблена електрика одразу надходить у мережу.  

«Ідея займатися цією справою виникла весною 2015 року. За кілька місяців втілив все у життя. Витрачені 14 тисяч доларів мають окупитися за шість років.  Літом мені заплатили доходу 6,5 гривень. Це вже з податками та атомним збором. Моя справа не лише приносить гроші. Ще моральне задоволення. Таким чином бережу екологію. А це майбутнє наших дітей. Аще корисний державі», - підкреслив Олег.

 

 

Вінниця.info ( фото Олега Мокранського)

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина енергія сонця 
Матеріали по темі