Суспільство

На Вінниччині держава купила ще дві квартири дітям-сиротам

12 грудня 2018, 09:32

 11 грудня перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко у Ямпільському районі провів нараду з питань реалізації проекту «Будівництво 12-ти квартирного житлового будинку по вул. Савіна 72 А», що зводиться за програмою Доступне житло та вручив ключі від власних квартир двом дітям-сиротам.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

За 28 років незалежності вперше почала реалізовуватись Програма, згідно якої для Вінницької області передбачено на 2018 рік субвенцію загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 17,360 млн гривень. Протягом 2018 року за рахунок коштів субвенції з державного бюджету заплановано придбання 3 будинків для функціонування дитячих будинків сімейного типу (з влаштуванням до них до 30 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування) та 33 житлових об’єктів для забезпечення житлом 42 дітей-сиріт та осіб з їх числа.

Перед тим як передати ключі від житла сиротам, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко зазначив:

«У Вінницькій області майже 700 дітей-сиріт, які отримали цей статус через різні життєві обставини. Але в цьому році вперше область отримала від держави кошти на 30 квартир для дітей-сиріт. Було придбано 27 квартир або приватних будинків – залежно від того де хоче жити дитина, в місті чи в селі. А решта 3 - це дитячі будинки сімейного типу. Ми чітко знаємо, що і на наступний рік ця програма, передбачена Планом перспективного розвитку регіонів, з боку держави буде продовжена, її започаткувала дружина Президента Марина Порошенко, яка і сама є багатодітною мамою. Тож в державному бюджеті на придбання житла дітям-сиротам на 2019 рік передбачено 27 мільйонів гривень. Переконаний, що турбота на державному рівні про забезпечення власним житлом дітей-сиріт матиме вагомий вплив на перспективи подальшого розвитку регіону в цілому, - зазначив перший заступник голови ОДА.

Першим щасливим власником однокімнатної квартири на третьому поверсі п’ятиповерхового будинку в центрі Ямполя загальною площею -32 м. кв. став Дмитро Заремба, 2002 народження, родом з с. Буші, який зараз проживає в сім’ї опікуна Віктора Селиха в с. Шарапанівка Крижопільського району і навчається в 11 класі місцевого навчального закладу. Дмитро власного житла не мав, перебував на квартирному обліку.

Ключі від двокімнатної квартири на третьому поверсі трьохповерхового будинку у м. Ямполі, загальною площею -34,6 м.кв. отримала і Людмила Ясницька, 2001 року народження, родом з с. Дзигівки. Дівчина перебуває на первинному обліку в службі в справах дітей Ямпільської райдержадміністрації з серпня 2014 року як дитина-сирота. Людмила проживає в Ямпільському дитячому будинку сімейного типу з червня 2015 року, а нині навчається в Мазурівському ПТУ, здобуваючи професію кухаря.

Довідка.

Вартість придбаних квартир за рахунок Субвенції не перевищила граничну вартість на придбання даних об’єктів. Кошти Субвенції в сумі 640000 грн. були використані за цільовим призначенням. При укладенні договорів купівлі-продажу квартир, власниками яких стали названі діти-сироти, накладено заборони на їх відчуження протягом десяти років.

Вiнниця.info, фото - ОДА

Теги: житло 
Матеріали по темі