Події

На Вінниччині гілка проламала голову лісорубу. Нещасний випадок визнали не пов'язаним з виробництвом

21 листопада 2018, 17:33

 Комісія зі спеціального розслідування управління Держпраці у Вінницькій області встановила причини настання нещасного випадку, який трапився 23 серпня з лісорубом під час рубки масиву лісу «Бершадського райагролісу». 51-річному чоловіку, який працює в ФОП Білоус С.Д., на голову впала гілка, завдавши відкриту черепно-мозкову травму.

«Згідно із заключенням про тяжкість виробничої травми, виданого Бершадською ОЛІЛ, потерпілому завдано травми у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, забою головного мозку важкого ступеня, лівобічної епідуральної гематоми, забійної рани лівої тім’яної ділянки, перелому лівої ключиці», - зазначено в інформації.

Причиною настання нещасного випадку стала недосконалість технологічного процесу – виконання роботи зі зняття завислого дерева шляхом збивання його іншим деревом та відпилювання чурбаків від відземкової частини завислого дерева.

Під час спеціального розслідування встановлено, що лісоруб отримав травми під час виконання роботи за цивільно-правовою угодою, укладеною з ФОП Білоусом С.Д. Факту наявності трудових відносин між ФОП Білоусом С.Д. та постраждалим не підтверджено. «Враховуючи зазначене, нещасний випадок не визнано таким, що пов’язаний з виробництвом.

Матеріали розслідування даного нещасного випадку направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством», - зазначають в управлінні Держпраці.

За подання ФОП Білоусом С.Д. недостовірних відомостей про наявність у нього найманих працівників, Комісією запропоновано анулювати дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області на виконання робіт підвищеної небезпеки (лісосічні роботи) №143.17.05.

Схожі травми отримав 31-річний підсобний робітник під час вирубки у лісовому масиві Барського райагролісу. Тоді нещасний випадок визнали таким, що пов'язаний з виробництвом.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: травми 
Матеріали по темі