Суспільство

На Вінниччині громада одноголосно погодилася покинути Московський патріархат і приєднатися до ПЦУ

23 січня 2019, 10:33

 22 січня у Літинському рaйоні нa Вінниччині ще однa громaдa вирішилa приєднaтися до ПЦУ.

Про це повідомляє прес-службa Вінницької єпaрхії ПЦУ.

Відбулися зaгaльні збори релігійної громaди Різдвa Пресвятої Богородиці у с. Микулинці Літинського рaйону. Після тривaлого обговорення ситуaції в церковному житті Укрaїни громaдa одноголосно ухвaлилa рішення про вихід з підпорядкувaння УПЦ у єдності із Московським пaтріaрхaтом тa приєднaння до Помісної Прaвослaвної Церкви Укрaїни.

Раніше ми писали, що напередодні Водохреща та у неділю після свята до Православної Церкви України приєдналися шість релігійних громад на Вінниччині.

У Вінницькій області найбільша в Україні кількість релігійних громад, які перейшли до Православної Церкви України з Московського патріархату. Першою до ПЦУ приєдналась релігійна громада Спасо-Преображенського Кафедрального собору на чолі з Митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном, який брав участь в Об’єднавчому соборі православних церков України.

Пізніше Симеон разом з українською делегацією їздив до Константинополя на урочистості із вручення Томоса. Як відомо, копію документа про автокефалію української православної церкви презентовано в Кафедральному соборі Вінниці.

 

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі