Суспільство

На Вінниччині художник сфотографував 450 старовинних хат під стріхою, з світлин готують альбом

27 лютого 2017, 14:27

Народний художник України Володимир Козюк готує до друку альбом «Хата під стріхою». За двадцять років пошуків, він знайшов близько 450 старовинних хат. Відвідав близько 800 сіл, більшість  з яких на Вінниччині.

«Мандрував по-різному. Пішки, на велосипеді, автобусом, з друзями на авто, на таксі. Був випадок, коли попросив одного можновладця про допомогу. Просив  транспортом. Але, той мені  просто посміхнувся.  Сказав: «купи собі авто». Я подумав, що автівка дійсно потрібна. Купив і поїхав. На час фотографування, в кожній з цих хат проживали люди»,  - розповідає Козюк.

Роботи проекту  «Хатою під стріхою» потрапили на форум та виставку найвищого світового рівня. Їх  також  закуплені для Національного музею Китаю.

«Тоді я зрозумів, що все це було недарма. Ця праця потрібна.  Є шанс для відродження української культури. Буду надзвичайно радий, тому що буду знати напевно, що символ України – хата під стріхою ще потрібна нації. Усіх, хто може сказати гарні слова - у вірші, чи прозою про «Хату під стріхою», - усіх, хто хоче бути разом, запрошую до співпраці», - зауважив Козюк.  

Вінниця.info (Фото Володимира Козюка)

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина хата під стріхою 
Матеріали по темі