Суспільство

На Вінниччині квітне унікальна долина ірисів. Подивитись на диво природи приїздять туристи

5 червня 2017, 16:38

 Майбутнє України пророкує унікальна долина ірисів на Вінниччині. Жителі села Снітків говорять, півники не розквітали перед голодомором у 1930-му році та напередодні бойових дій на Донбасі у 2014-му. Що цього річ віщують квіти та чому до долини їдуть за зціленням люди зі всієї країни, дізнавалась Вінниця.info.

місцеві жителі. Вона пророкує майбутнє України. Іриси не розквітають перед страшними подіями, говорить сільський голова Сніткова Віктор Ольшевський.

«Коли страшні голодування були старожили точно пам’ятають, що цвітіння не було. Було ще перед лихоліттям Другої Світової Війни в сорок першому так і погода була гарна вітіння не було. Страшно було очікувати людям якогось лиха, коли вони не бачили в сорок другому році цвіту», - розповідає Віктор Ольшевський, снітківський сільський голова.

Місцеві жителі затамували подих на початку травня. Іриси не розпустились. Люди замислились про майбутнє країни. Та вже у перші дні червня все ж таки з’явились бутони. Запізнилися певно, через травневі заморозки, переконують екологи.

«Дійсно всі іриси, як рослини теплолюбні, досить постраждали. Півники не мають того вигляду, як звикли їх там бачити», зауважує еколог Олена Яворська.

Ще донедавна про цю унікальну долину ірисів знали лише місцеві жителі і біологи. Та тепер продивитись на квіти та сфотографуватись - сюди приїздять туристи звідусіль.

 «Краса вражаюча. В таких масштабах не бачила, в таких не бачила, але сьогодні маю нагоду. Дуже рада», - каже турист Тетяна Бушинська турист,

Помилуватись красою долини жовтих ірисів туристи зможуть ще тиждень. А місцева влада задумується, як врятувати свій скарб. Адже болото, на якому ростуть півники починає пересихати. Тож вже думають, відновлювати його штучно.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина долина ірисів 
Матеріали по темі