Суспільство

На Вінниччині молодий вчитель історії живе у шкільній бібліотеці. Відео

26 грудня 2018, 10:27

 На Вінниччині вчитель історії живе у шкільній бібліотеці. Коли його брали на роботу у сільську школу, як нетутешньому обіцяли службове житло, але натомість поселили в старій хаті, у якій немає опалення. Коли прийшли морози, вчитель із речами змушений був переселитися.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

25-річний вчитель історії Михайло Розкошенко вже кілька тижнів живе у шкільній бібліотеці, їжу готує на столі, де видають книги. Михайло каже, що до таких умов вже призвичаївся, серед книжкових полиць навіть влаштовує банні дні. Він закінчив педагогічний університет з відзнакою та аспірантуру. У Вінниці, каже, вакансій для нього не знайшлося, тож погодився поїхати у село.

«Мені запропонували працювати у школи Калинівського району, думаю, чому б не спробувати. Пішов спробував, так і тут опинився», – каже Михайло.

Історик вчителює у Пиківській школі з 1 вересня. Спочатку винаймав старий будинок без опалення, а коли почалися морози, директор запропонував переїхати до книгозбірні.

Це типова проблема сільських вчителів, кажуть у райвідділі освіти. Із півтисячі педагогів, майже половина доїжджають на роботу в інші населені пункти.

«В селі не так просто знайти житло. Забезпечення житлом працівників освіти – не є завданням органів державної влади. Цю проблему потрібно вирішувати на рівні громади», – каже Сергій Ференець, керівник відділу освіти.

На рівні громади про безквартирного вчителя, начебто вперше чують. Сільський голова каже, що вперше чує про вчителя, який живе у бібліотеці, але згодом пригадав, що хотів облаштувати помешкання у занедбаному приміщенні колишнього рибгоспу, але грошей на ремонт не було. А директор школи готовий поселити вчителя в одному із класів.

«У нас немає, кому читати. Зараз у сільських школах проблема стоїть у тому, що немає вчителів, ніхто не хоче йти на таку зарплату. Тому ми зробимо все, що він залишився у селі. Дівчата жартують, кажуть, що його потрібно женити», – каже директор школи Петро Власенко.

Історик звільнятися поки не збирається. Жартує, що здобуває не тільки вчительський досвід, але й звичний побутовий. Наприклад, як перезимувати у бібліотеці.

Вінниця.info

Теги: школа вчитель бібліотека 
Матеріали по темі