Суспільство

На Вінниччині об’єднана громада планує виготовляти біопаливо та самостійно ремонтувати дороги

12 червня 2017, 13:50

 В об’єднаних громадах на Вінниччині, окрім пожежних бригад та муніципальної поліції, створюють центри надання адміністративних послуг та планують розвивати комунальні підприємства.

Про це повідомив заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко.

«Постає питання надання адміністративних послуг. В Якушинецькій громаді, наприклад, коли було створено центр надання адміністративних послуг в сільській місцевості, був першим в Україні. За її прикладом йде Вороновиця. Інші об’єднані громади теж виявили бажання створити в себе центри надання адміністративних послуг. Наступним кроком є створення комунальних підприємств по обслуговуванню. Це і вивезення нечистот, розчистки криниць. Тобто, послуги, які постійно потрібні людям. І третій приклад – в Северинівській ОТГ є комунальне підприємство, яке створює робочі місця для громади»,- розповів А. Гижко.

Керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко навів приклад сільської громади в Хмельницькій області, де сільський голова закупив техніку для ремонту доріг та вивозу сміття. Щодо Вінниччини, то в Северинівській ОТГ є комунальне підприємство, яке планує налагодити виготовлення біопалива.

«Цього року з підтримкою Державного фонду регіонального розвитку хочуть створити підрозділ який буде займатись постачанням палива. Вони закупляють нову техніку для подрібнення щепи, її перевозки, також куплять частину дорожньої техніки для ремонту доріг. Зараз громада в процесі підготовки», - повідомив О. Левченко.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: громади ОТГ 
Матеріали по темі