Суспільство

На Вінниччині орендарям ставків пропишуть умови

5 квітня 2011, 15:06

Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області підготувало проект нормативного документу, за яким визначатиметься механізм надання в оренду ставків.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Спеціалісти Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області підготували проект нормативного документу – «Тимчасовий порядок надання водних об'єктів (ставків) в користування на умовах оренди на території Вінницької області».Тимчасовий порядок визначає механізм надання у оренду ставків, що знаходяться у басейнах річок загальнодержавного значення. Необхідність прийняття даного документу зумовлене відсутністю в Україні нормативно-правового акту, в якому визначена процедура передачі в оренду водойм (ставків) для риборозведення.

Оскільки на Вінниччині розташовано понад 4 тисячі ставків, Тимчасовий порядок має велике значення, як для регулювання відносин між орендарями ставків та державою, так і для забезпечення належних гідрологічного та гідрохімічного режимів водойм, що використовуються для риборозведення.

З метою збереження природного стану ставків у порядку виписані умови, серед яких недопущення раптового скиду води та різких її коливань у період нересту риби та гніздування водоплавних птахів. Також застосування технологій риборозведення, які не призводять до забруднення водойм та обов'язкове проведення лабораторних досліджень води.

Документ подано для узгодження з державними органами, до компетенції яких належить це питання та найближчим часом буде розміщено на сайті обласної ради для громадського обговорення.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі