Суспільство

На Вінниччині перейменують «декомунізоване» село. Депутати підтримали клопотання до ВРУ

30 червня 2017, 15:59

 Селу Війтівці Хмільницького району хочуть повернути назву, яка була до «декомунізації». Відповідне рішення 30 червня підтримали на сесії Вінницької облради. Депутати проголосували за відповідне клопотання до Верховної Ради України.

Нагалаємо, що раніше очільник профільної комісії, Лариса Білозір, пояснила Вінниця.info, що населений пункт отримав нову назву під час процесу декомунізації, оскільки попередня(Жданівка) асоціювалася з радянським діячем Ждановим.

«Топонім був декомунізований, але громада запевняє, що село назвали в честь Олексія Петровича Жданова, котрий прибув у 1906 році, бо був висланий царизмом за участь у революційних подіях 1905 року. Чоловік зумів згуртувати навколо себе людей і став першим головою заводського комітету. Цукровий завод розташований в центрі села, він працює і досі. Та вважається одним із найстаріших на Вінниччині.

Після смерті пам’ять Жданова увіковічнили в топонімі», - зазначає Лариса Білозір.

Вартозазначити, що Жданівка стала Війтівцями в травні 2016 року. Для громади – це друга спроба повернути історичну назву, оскільки під час першої не вистачало обґрунтування.

Вінниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: декомунізація 
Матеріали по темі