Суспільство

На Вінниччині пожежники перевіряють збір врожаю

19 липня 2011, 10:14

15 липня управлінням Міністерства надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області та органами державного пожежного нагляду розпочато проведення перевірок протипожежного стану об’єктів збирання, зберігання та переробки врожаю.

Про це повідомляє керівник прес-служби МНС України у Вінницькій області Олександр Кутовий.

З метою виконання вимог Закону України «Про пожежну безпеку» та розпорядження голови Вінницької облдержадміністрації від 25 квітня 2007 року №173 «Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів сільськогосподарського призначення», управлінням МНС України у Вінницькій області та органами державного пожежного нагляду організовано проведення перевірок протипожежного стану об’єктів збирання, зберігання та переробки врожаю.

Південні райони області вже занурилися у жнива. Так, у Бершадському районі здійснюється збирання ранньої групи зернових культур на площі 22 тисячі гектарів. На полях району працює 161 комбайн. Повністю завершено збирання озимого ячменю (середня врожайність, за попередніми розрахунками, склала 35 центнерів з гектара), розпочато обмолот озимого рапсу і пшениці.

Рейдова бригада, до складу якої увійшли працівники державного пожежного нагляду та журналісти обласних ЗМІ, розпочала серію перевірок, відвідавши фермерське господарство «Новосухівське», що у селі Війтівка. При перевірці якого були виявлені недоліки - відсутність грозозахисту на зернотоку, а також заземлення та хлопавок на комбайнах, але результати перевірки втішають. У наявності є первинні засоби пожежогасіння, вантажівки забезпечені іскрогасниками, водії вміють користуватися вогнегасниками.

На жаль, статистика свідчить про інше. За результатами перевірок інспектори у приписах запропонували до виконання 21801 захід, із яких керівниками підприємств нашої області виконано лише 8653 заходи, що становить 40%. Первинними засобами пожежогасіння забезпечено тільки 67% техніки (4729 одиниць). Найгірша ситуація у Крижопільському, Липовецькому, Літинському, Тульчинському, Чечельницькому, Шаргородському, Погребищенському та Тиврівському районах області.

У зв’язку із виявленими порушеннями вимог пожежної безпеки, що створюють небезпеку виникнення пожежі та перешкоди під час їх ліквідації і евакуації людей, органами державного пожежного нагляду тимчасово до усунення порушень зупинено експлуатацію шести об’єктів, 21 окремої будівлі, 108 приміщень, 1690 дільниць електричної мережі. Під час перевірок працівниками місцевих органів державного пожежного нагляду за порушення та невиконання вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 683 посадових особи.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі