Суспільство

На Вінниччині продають пам’ятку архітектури початку ХХ століття – садибу Заботіних

15 квітня 2016, 18:01

 На одному із сайтів приватних оголошень виставили на продаж житловий будинок в стилі середньовічного замку.

В оголошенні вказано, що комплекс будівель зведений в 1900 – 1910 році і був садибою царського генерала. Замок розміщений в Мала Ростівка Оратівського району, загальна площа будівель, яку на продаж виставила юридична особа майже 2,5 тис. квадратних метрів та земельна ділянка 1,7 гектари. Маєток власник оцінив в 5 мільйонів гривень.

 

Цікаво що будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Це палацово-парковий комплекс садиби зведений на початку минулого століття генералом російської армії Заботіним.

Завідуючий сектором охорони культурної спадщини департаменту культури ОДА Михайло Потупчик повідомив, що продаж даного об’єкту не заборонений законом, бо він не занесений до переліку, передбаченого Законом Про охорону культурної спадщини.

«Колись комплекс був як майновий пай, його розпаювали, люди продали свої паї сільгосппідприємству, те підприємство заборгувало перед банком, і розрахувалось палацом, потім інший банк викупив. Зараз знову виставили на продаж… Так що даний комплекс продають вже не один рік. Охоронні договори укладені. Вони в нас брали дозвіл на продаж. Вони можуть подавати за умови що майбутній власник буде зобов’язаний укласти охоронний договір», - розповів Михайло Потупчик.

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info, фото з сайту оголошень та ЖЖ

Теги: продаж маєток 
Матеріали по темі