Суспільство

На Вінниччині селяни будують хати з уламків метеорита. Фото

21 травня 2018, 18:18

У селі Іваньки  Липовецького району на Вінниччині, місцеві жителі пишаються тим, що їх будинки зведені на уламках метеорита.  Понад 400 мільйонів років тому тут приземлилося велетенське небесне тіло. Діаметр сягав 400 метрів. А вирва, яка утворилася після зіткнення розтяглася на  сім  кілометрів. Удар був такої сили, що земля здригнулася, а все довкола  перетворилося на суцільне згарище.

«Моя хата знаходиться прямо в епіцентрі падіння. Так повелося, що ми всі будували наші будинки з уламків. Навіть фундамент школи з метеориту, з нього ж була і ферма. Зрозуміло, що ми його не купували. Брали безкоштовно. Можу зауважити, що уламки метеорита, це ідеальний матеріал для будівництва. Він тримає тепло і не пропускає вологу», - розповіла Вiнниця.info місцева Марія Степаненкових.

Вважається, що уламки метеорита  містять у собі цілющу силу.

«Це ж не просто камінь, а небесе тіло. У нас багато довгожителів. Не буду казати напевно, але якщо порівняти з іншими населеними пунктами, то люди у нас здоровіші. А як жити у такому будинку? Ну, здається, що нічого особливого. Ми просто звикли», - додала Марія.

Жінка також зауважує,  для багатьох уламки метеорита є оберегами. Туристи, які приїжджають до села, беруть на згадку по камінчику.

«Один бізнесмен взяв камінець і зробив з ним печатку. Тепер носить, як оберіг», - продовжила Марія.

Досліджувати властивості уламків метеорита та вивчати кратер кожні три роки сюди з’їжджаються світові вчені. 

 

 

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина хата уламок метеорита 
Матеріали по темі