Суспільство

На Вінниччині селяни сваряться за землю з орендаторами

14 липня 2011, 11:01

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига створив спеціальну комісію, для дослідження конфліктної ситуації між власниками земельних та майнових паїв та їх орендарями у селах Орлівка та Тополівка Теплицького району.

Про це повідомляє помічник голови Вінницької державної обласної адміністрації Ірина Кравченко

Доручення про створення комісії керівник області дав за підсумками прийому громадян у Теплику. Микола Джига наполягає: за результатами перевірки законні інтереси громадян мають бути захищені.

Робочу групу очолив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Мовчан. До її складу також увійшли представники правоохоронних органів, управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, регіонального управління Держкомзему та Теплицької райдержадміністрації. Микола Джига доручив «комісійно, з виїздом на місце відпрацювати стан розрахунків за земельні та майнові паї у с.Орлівка та Тополівка Теплицького району».

За словами мешканців сіл, які є власниками земельних паїв, орендар порушив умови договору та не проводить повні розрахунки за використання землі. Також люди поскаржились голові облдержадміністрації на незаконні оборудки із розпайованим майном.

Микола Джига зазначив, що за його дорученням в області триває робота з наведення порядку в сфері земельних відносин. Відтак, обласна влада реагуватиме на факти неправомірних дій у цій сфері.

Голова облдержадміністрації також наголосив, що місцеві керівники повинні взяти на особистий контроль сферу використання земельних ресурсів, адже більшість звернень громадян стосуються саме земельних питань. «Неприпустима ситуація з безконтрольністю, коли все пущено на самотік. Хто з ким укладає угоду, як розраховуються з людьми, куди діваються паї? Повинна бути чітка система контролю. Це все відсутнє. Є управління, інспекції, різні служби, але вони працюють погано. Люди незахищені, люди шукають правди, але не можуть її знайти. Треба їздити по селах і допомагати людям», - сказав він.

ВИННИЦА.info

 

 

Матеріали по темі