Суспільство

На Вінниччині щороку реєструють 550 випадків раку грудей у жінок

20 жовтня 2017, 14:23

 16 тисяч випадків раку молочної залози реєструється в українських жінок щороку. На Вінниччині – понад півтисячі випадків, на пізніх стадіях хворобу виявляють рідше.

Про це розповів головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай. Повідомляє прес-служба Вінницької ОДА.

«Помирають від раку молочної залози щороку 8 тисяч. Всього в Україні сьогодні зареєстровано більше 170 тисяч пацієнтів з таким діагнозом. У Вінницькій області щороку реєструється 550 випадків. За статистичними даними, близько 40 відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностується в 75% випадків, на Вінниччині ситуація краща — хворобу на пізніх стадіях виявляють у п’яти відсотків пацієнток. В нашому регіоні рак молочної залози в першій-другій стадії діагностується у 95% жінок», - говорить медик.

За словами заступника головного лікаря Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру Олександра Гудзя для того, щоб діагностувати рак молочної залози не потрібно складних апаратів чи дороговартісного обстеження. Інколи самообстеження  або огляд в мамолога дозволяє поставити діагноз і розпочати лікування на ранніх стадіях.

«В основному до групи ризику належать жінки, що старші 35 років. Таких на Вінниччині налічується 500 тисяч. Також сюди належать ті, кому хвороба передається генетично. Подолати недугу можна – треба пам’ятати про регулярний огляд лікаря та само обстеження», - додає фахівець. 

 

Вінниця.info, фото - сайт Вінницької ОДА

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рак прес-конференція 
Матеріали по темі