Суспільство

На Вінниччині щороку реєструють більше 500 випадків захворювання на рак молочної залози. Жінкам нагадали про профілактику

20 жовтня 2018, 18:44

 20 жовтня у Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай нагадує про необхідність регулярно відвідувати лікаря для профілактики.

«Рак молочної залози – одна із найпоширеніших онкохвороб в світі. Підступна хвороба здатна передчасно перервати життя як літніх, так і молодих жінок. Недуга не враховує ні віку, ні статусу чи способу життя, кожна жінка може почути цей страшний діагноз. В одних шансів більше, в інших - менше. Саме ця онкопатологія посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності жіночого населення та третє місце серед усіх злоякісних новоутворень населення. У Вінницькій області щороку реєструється в середньому 550 випадків раку молочної залози. Вже за 9 місяців 2018 року в регіоні зареєстровано 429 первинних випадків злоякісних новоутворень молочної залози. Пік захворюваності припав на жінок віком 55-69 років. Однак виявлено хворобу і ще в зовсім молодих вінничанок, 23-річних. На обліку в області перебуває 6051 пацієнтка. За статистикою майже 40% відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностується в 75% випадків, на Вінниччині ситуація дещо краща, хворобу на такому етапі діагностують у 96%», - наводить невтішні статистичні дані В. Шамрай в дописі на своїй сторінці в соцмережі.

Головний відмічає, що на ранніх стадіях симптоми захворювання непомітні, тому радить при найменших підозрах відразу звертатись до фахівців.

«Чимало позитивних прикладів і в моїй практиці доводять, що потрібно боротися з хворобою. Онкологічне захворювання можна вилікувати. Життя та здоров’я жінок може врятувати рання діагностика. Варто знайти лише трохи часу для себе, забути про щоденні клопоти і турботи й пройти плановий огляд. Не для того, щоб почути грізний діагноз, а для того щоб переконатися, що із вашим здоров'ям все гаразд. До 40-річного віку потрібно хоча б раз на рік проходити УЗД молочної залози, а після 40 років - раз на рік робити мамографічне обстеження.

Це ви можете зробити і в Подільському регіональному центрі онкології, який продовжує працювати за принципом «відкритих дверей». Тут спеціалісти нададуть вам професійну консультацію, проведуть якісну діагностику, а при потребі і лікування за світовими стандартами», - зазначив Володимир Шамрай.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рак профілактика 
Матеріали по темі