Суспільство

На Вінниччині сім’я розфарбувала фантастичними малюнками півсела: будинки, школу та зупинку. Фото

13 лютого 2018, 17:18

Митці Людмила та Олексій Альошкіни тридцять років тому перебралися до села Букатинка Чернівецького району на Вінниччині. Тут працюють та живуть. Покинуті людьми будинки подружжя перетворює на справжнє мистецтво.

«Певний час назад з села почали виїздити люди. Деякі, аби хати не занепадали, залишили їх на нас. Дуже багато серед них старовинних будівель. Ми їх розписали ззовні, в середині облаштували історичні музеї. Кожен з них різний по своєму наповненню. Таким чином, дали будинкам нове життя. До нас часто проїздять люди, щоб подивитися на наше творіння. Самі того не очікуючи, у селі утворили мистецький туризм», - розповіла Людмила Альошкіна.

Нещодавно подружжя розмалювали у селі ще близько десятка приміщень. Серед них автобусна зупинка та школа.  

«Використовували фарби, які виготовляли самі за старовинною рецептурою. Беремо червону, зелену, білу глину. Додаємо природній пігмент. Малюнки ж на стінах, це наші фантазії, які надихнула природа цієї місцевості та її історія», - зауважила Людмила.

З весни Альошкіни очікують багато туристів. Для них розробили спеціальний маршрут, який поєднує у собі історичне знайомство з місцевістю та мистецький екскурс.    

Вiнниця.info, фото з архіву родини Альошкіних

Теги: Вінниччина родина розмалювала хати 
Матеріали по темі