Суспільство

На Вінниччині сотні селян через мороз не можуть ходити на роботу до Молдови. Дністер замерз

10 лютого 2017, 17:31

Понад місяць жителі села Цекинівки Ямпільського району не можуть перебратися на інший берег Дністра. Через мороз вода у річці замерзла. Пором, яким люди переправлялися у молдавське місто Сороки, не працює. Два річкових пункти пропуску призупинили роботу. Мова йде про «Ямпіль - Косеуць» та «Цекинівка - Сорока».Через це у сотні місцевих жителів виникли проблеми. Адже ті працюють, територіально  -  за кордоном.

«Найближчий пункт пропуску - за 75 кілометрів, в Могилів-Подільському. Дістатися рейсовим автобусом - не реально. У село він ходить рідко. Машиною - дорого. Тому більшість селян залишаються зимувати на батьківщині. Я більше десяти років в Сороках працюю перукарем. Через те, що замерз Дністер, довелося брати вимушену відпустку.  Добре, що роботодавець увійшов у положення. Погодився почекати та не брати іншого майстра. А тут я працювати не можу. Бо немає роботи просто», - розповіла Вінниця.info місцева жителька Світлана.

У вимушеній відпустці і 65-річний сусід  Леонід Антонович.

«Чекає тепла, бо тоді знову відкриються поромна, або хоча б човнова переправи. У Молдові працюю легально. Керівництво поважає українців і на зарплату не скупляться. Я отримую в місяць чотири - п'ять тисяч і дивлячись який місяць, лей. Це дванадцять тисяч гривень. Такої зарплати я тут ніде не знайду», - зауважує чоловік.

Перетинати Дністер пішки - заборонено. Тому заложниками зими стали не лише українські селяни.

«Проблема непрацюючих переправ не тільки українська. У Молдові високі ціни на продукти і побутову техніку. Тому сусіди часто отоварюються на наших  ринках. Як переправляти взимку людей і машини через Дністер обидві держави вирішують уже десятки років. Але марно. Тому є сенс нарешті  побудувати міст», - пояснила  сільський голова Цекинівки Ірина Рачковська.  

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина мороз Днестер Сороки 
Матеріали по темі