Події

На Вінниччині спецкомісія встановила, чому в лісі гілка проламала череп 31-річному робітнику

26 жовтня 2018, 09:50

 Комісія зі спеціального розслідування управління Держпраці у Вінницькій області встановила причини настання нещасного випадку, під час якого важко травмовано працівника в лісовому масиві Барського райагролісу.

Про це йдеться в повідомленні управління Держпраці.

Нещасний випадок трапився 17 вересня з 31-річним підсобним робітником (ФОП Кушнір.В.П), який перебував на місці вирубки у лісовому масиві Барського райагролісу поблизу с. Підлісний Ялтушків і чекав прибуття лісника. Йому на голову впала суха гілка з ясена і завдала відкриту непроникаючу черепно-мозкову травму, перелом кісток склепіння черепа, забій головного мозку важкого ступеня.

Комісією зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку стали:

  • незастосування працівниками під час перебування на лісосіці засобів індивідуального захисту (захисних касок);

  • невідповідність вимогам безпеки технологічного процесу виконання лісосічних робіт;

  • не виконання до проведення основних лісосічних робіт підготовчих робіт, а саме – приземлення усіх небезпечних та таких, що заважають безпечній роботі, дерев у зовнішніх та внутрішніх зонах безпеки;

  • не встановлення на лісосіці заборонних знаків безпеки перед проведенням лісосічних робіт;

  • відсутність на лісосіці для відвантаження деревини верхнього лісоскладу, внаслідок чого допущено перебування працівників для ручного навантаження деревини  безпосередньо на лісосіці, у зоні небезпечних дерев.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, на підставі вимог п. 15 (1, 2) Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (виконання потерпілим трудових обов’язків за режимом роботи підприємства, перебування працівника на робочому місці …), на нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: травми виробництво 
Матеріали по темі