Суспільство

На Вінниччині третина сиріт які стали повнолітніми не мають даху над головою

3 червня 2011, 15:30

2 червня відбувся «круглий стіл» під головуванням заступника голови Вінницької облдержадміністрації Любові Спірідонової на якому йшлося про забезпечення державної політики щодо захисту прав дітей на обласному рівні.

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації Вінницької обласної державної адміністрації.

Під час обговорення питань, що стосуються забезпечення прав дітей Любов Спірідонова відмітила що Вінниччина займає одне з провідних місць у державі щодо влаштування дітей –сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у сім‘ї. Але, керівництво області, за словами Любові Спірідонової, хвилює питання щодо захисту майнових і житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Українська держава в принципі відпрацювала систему законодавства щодо захисту дітей і воно не гірше ніж у інших європейських країн» - відзначила начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош. Однак, немає на сьогодні чіткої відпрацьованої загальної стратегії, практичного механізму партнерства всіх, хто опікується дитиною.

Головне право у дитини – це право на життя, здоровий розвиток, на виховання в сімейному оточенні. На жаль, як зазначила Тетяна Дорош, порушуються вони доволі часто. Саме тому, маємо в області більш ніж 3 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 73% з цих дітей – це соціальні сироти при живих батьках.

Серед питань, які є пріоритетними в роботі служб у справах дітей - це питання захисту житлових і майнових прав дітей. На жаль, немає державної програми побудови соціального житла, практично ці питання не вирішуються і в області. Більш як 54% дітей цієї категорії мають житло на праві власності і користування, однак трохи більше 10 % мають право власності, а ми прекрасно розуміємо право користування. В 2010 році маємо певні показники щодо отримання дітьми цієї категорії житла. 46 неповнолітніх стали власниками житла, з них 41 в результаті оформлення спадщини, договорів дарування тощо. 5 осіб отримали житло із фонду територіальних громад, це у Ямпільському районі та м.Могилів-Подільському. Протягом 2010 року 151 житлове приміщення відремонтовано опікунами та прийомними батьками, з них в 10 випадках зроблено капітальний ремонт приміщень.

Із 82 випускників інтернатних закладів 2011 року, які відносяться до категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 30% не мають де жити. У 2010 році із 400 дітей цієї категорії, які досягли повноліття 33% не мають житла.

Аналізуючи стан порушених житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом 2010 - 2011 років службами у справах дітей розглянуто 42 заяви та звернення щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виявлено 3 випадки порушень житлових і майнових прав, у 3 випадках службами у справах дітей направлено справи до органів прокуратури, у 2 – подано позови до суду, і в 3 - відновлено право на житло.

Вивчення ситуації в районах та містах області щодо ситуації з житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, показало, що банк даних соціального житла в області створений лише у одиничних випадках. Як правило діти перебувають в загальній черзі на отримання житла на пільгових умовах.

Заслухавши та обговоривши питання забезпечення державної політики захисту прав дітей на території Вінницької області та з метою вдосконалення і недопущення в подальшому порушень прав відносно дітей, учасники «круглого столу» прийняли резолюцію. Учасники «круглого столу» сподіваються, що обов’язкове виконання рекомендацій даної резолюції допоможе покращити роботу з вищезазначених питань.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі