Суспільство

На Вінниччині у стародавніх традиціях діти воском розписали 200 яєць

14 квітня 2017, 17:21

14 квітня у  Вінниці фінішувала акція «Місяць писанкарства». Протягом понад чотирьох тижнів для дітей по області проводили майстер-класи по виготовленню писанок у стародавніх українських традиціях. 

Представники громадської організації «Пласт» приїздили до дітей по школах області. Розповідали їм про історію писанок, які є їх різновиди, показували документальне кіно. Загалом, за підтримки Департаменту соціальної молодіжної політики Вінницької ОДА змогли розповсюдили техніку розпису писанок по деяких районам. Майстер-класи були у Вінниці, Калинівці, Барі, селі Стіна.

«Для школярів показували фільми про древні стилі та навчали малювати писанки воском. Дітям представили стилі різних писанок з усієї України, тим самим підтримуючи традиції української культури. За місяць діти розмалювали 200 писанок. На них використали більше 20 літрів фарби та два кілограма воску. Ми проводили ці майстер-класи тому, що хочемо аби молодь не забувала наші традиції, щоб вони пам’ятали, що писанка – наш оберіг. Окремо проводили уроки в  реабілітаційному центрі для людей з інвалідністю «Гармонія». З цими дітьми також працювали студенти-психологи з педагогічного університету», - розповідає Вінниця.info організатор акції, Вероніка Бабич, голова Вінницького осередку ГО «Пласт».

Сам звичай писанок має витоки з символічного значення яйця, яке майже у всіх народів світу вважалося джерелом життя, символом початку життя, символом сонця. Безліч легенд і міфів народів світу пов'язані з культом яйця.

«Я вже другий рік розмальовую писанки і мені подобається це робити. Так ми не забуваємо українські народні традиції. Малювати писанки мене навчила малювати бабуся і першу писанку я зробила саме з нею. Такі писанки малюють здавна і я думаю, що не буду переривати традиції. Хочу аби у мене була не одна писанка, а ціла колекція», - говорить учасниця Дарина.

 Також після Великодня запланували провести окремо майстер-клас для сонячних діток. 

Вінниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Вінниця школярі Великдень писанки пласт 
Матеріали по темі