Суспільство

На Вінниччині відкрили меморіал капітану, що загинув у неоголошеній війні

2 лютого 2016, 17:57

 У неділю на фасаді Новофастівської школи відкрили меморіальну дошку на честь випускника Романа Башняка, героїчно загиблого в АТО. Капітан, командир взводу 3 роти танкового батальйону 30 механізованої бригади ЗСУ тепер щоранку зустрічатиме дітей дорогою на навчання, виховуватиме патріотизм молодого покоління та спонукатиме схилити голову перед подвигом захисника України.

Про це інформує прес-служба Поргебищенської РДА.

Багато теплих слів прозвучало цього дня на адресу захисника Батьківщини, мужнього патріота. Усі згадували про нього як про прекрасну людину, надійного друга і товариша, доброго і люблячого сина, чоловіка і батька.

Мовив слово на меморіальному зібранні і батько загиблого в зоні АТО Романа Грушка, генерал-майор Микола Терентійович Грушко. Він сказав, що якби не наші діти, то не зрозуміло було б чим ми засівали землю — чи градами, чи снарядами. А завдячуючи таким, як Роман, засіяли таки пшеницею. Вони не ховалися, не шукали собі хвороб, не робили «груп інвалідності», а вчинили як справжні герої. І дуже хочеться, щоб влада не відверталася від сімей загиблих або поранених, бо дуже боляче коли говорять: «Ми вас туди посилали».

Крізь сльози мати Героя пригадала останні телефонні розмови зі своїм сином.

«Герої не вмирають. Один із тих, хто захищав нас, мій тато. Все, що від нього залишилось, — моє життя, яке він дав і так мужньо оберігав. Ми повинні пам’ятати наших героїв», - закликала присутніх пам’ятати захисників, їх вчинок і мужність донька Анастасія.

Присутні запалили лампадки та поклали квіти до меморіальної дошки, вшанували пам'ять Романа Башняка і всіх, хто загинув в зоні АТО, хвилиною мовчання.

Настоятель Святомихайлівського храму УПЦ Київського патріархату отець Олег Харчук освятив дошку.

Роман Грушко загинув 11 лютого 2015 року.

ВИННИЦА.info

Теги: АТО пам'ятник 
Матеріали по темі