Суспільство

На Вінниччині відкрили пам’ятник письменнику Забаштанському

9 жовтня 2017, 14:23

В Жмеринському районі в селищі Браїлов відкрили пам’ятник громадському і літературному діячеві Володимиру Забаштанському.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної ради.

На чолі з заслуженим працівником культури України, письменником і поетом Михайлом Каменюком вшанувати пам’ять поета приїхали вінницькі письменники Володимир Рабенчук, Віктор Мельник, представники Жмеринського відділу культури, працівники культури і освіти Жмеринської райдержадміністрації. Майстриня Любов Шаламай привезла на відкриття пам’ятника вишитий портрет Володимира Забаштанського.Крім того, участь у відкритті взяв член Національної спілки скульпторів України, автор пам’ятника Анатолій Бурдейний.

 Перед урочистостями письменники провели відкритий урок для учнів місцевої школи, де розташований музей Володимиру Забаштанському, та вручили книги і альманах навчальному закладу.

Талановитий поет, перекладач, громадський і літературний діяч народився 5 жовтня 1940 року в Браїлові Жмеринського району. 1958 року, внаслідок вибуху у кар’єрі, він залишився без очей і рук. Закінчив з відзнакою середню школу робітничої молоді, а згодом і філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Навчаючись, почав писати вірші, які друкувались у періодичних виданнях. За збірку «Запах далини» його було удостоєно Державної премії імені Тараса Шевченка. Крім того, твори поета перекладені різними мовами світу.

 

 

 

Вінниця.info, фото - Вінницької обласної ради.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Рада поет памятник 
Матеріали по темі